Uczniowie ZSTM z pucharem komendanta

Gorące tematy Sport

 

19 maja w Ostrowcu Św. odbył się Etap Okręgowy XXVI Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Młodzi ratownicy na 5 stacjach pozoracyjnych przygotowanych przez członków Grup Ratownictwa i 2 specjalnych przygotowanych przez ostrowieckich strażaków i policjantów mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności ratownicze.

W mistrzostwach udział wzięło osiem drużyn, które wygrały zawody regionalne. Wśród nich była reprezentacja Zespołu Szkół Transportowo – Mechatronicznych, którzy zwyciężyli rejonowe mistrzostwa w Skarżysku-Kamiennej. Opiekunem uczniów był Jarosław Sosnowski.

Dla uczestników przygotowano  osiem stacji, w każdej z nich młodzi  ratownicy musieli wykazać się innymi umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy.

Amputacja palców, pomoc ofierze wypadku w warsztacie samochodowym, zabezpieczenie ran  i unieruchomienie złamanej kończyny, pomoc po zasłabnięciu, to tylko niektóre z czynności, które musieli wykonać.

Najlepsza okazała reprezentacja VI LO im. J.Słowackiego z Kielc.. Drużyna ze Skarżyska zdobyła Puchar Komendanta Powiatowego PSP w Ostrowcu.Uczniowie ZSTM byli najlepsi na  specjalnej stacji przygotowanej przez ostrowiecką straż, ich zadaniem był rozwinięcie linii gaśniczej, byli najszybsi

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.