Sprzęt dla OSP o wartości ponad130 tys.

flash Gorące tematy Skarżysko Kośc.

W sobotę, 2 czerwca, strażacy z trzech jednostek z terenu gminy Skarżysko Kościelne otrzymali sprzęt o wartości 136.000 zł. 99% tej sumy pochodziła z Funduszu Sprawiedliwości. Oficjalne przekazanie sprzętu odbyło się w siedzibie OSP Lipowe Pole Plebańskie w sobotę 2 czerwca. 

 

Dzięki operatywności  trzech jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Skarżysko Kościelne (OSP Lipowe Pole Plebańskie, OSP Kierz Niedźwiedzi, OSP Grzybowa Góra), udało się pozyskać środki na zakup sprzętu o łącznej wartości 136 tysięcy złotych. 1% z tej kwoty pochodzi ze środków gminy Skarżysko Kościelne, pozostała kwotapochodziła z Funduszu Sprawiedliwości

Do jednostek OSP trafił specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu strażacy będą jeszcze bardziej sprawnie działać. Są to m.in zautomatyzowane defibrylatory zewnętrzne z wyposażeniem, zestawy ratownictwa medycznego R1 oraz zestaw hydrauliczny do ratownictwa drogowego wraz z oprzyrządowaniem.

Do Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipowym Polu Plebańskim  trafił sprzęt o największej wartości, jest to kwota ponad 120 tysięcy złotych. Sprzęt jaki trafił do tej jednostki to  m.in: rozpieracz nożycowy, nożyce, rozpieracz kolumnowy, nakładka na poduszki powietrzne, płachta do układania sprzętu, przewody, obcinacz do pedałów, adaptery, łańcuchy, wyważarka do drzwi, kliny stabilizujące pojazd, szyny Kramera, torba R1, kołnierze ortopedyczne agregat z pompą, wspornik progowy oraz deska z klockami.

W imieniu wszystkich jednostek OSP, który otrzymały sprzęt, podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zakupu sprzętu złożył Tadeusz Chyb, prezes OSP Lipowe Pole Plebańskie..

Uroczystość przekazania sprzętu była ważnym wydarzeniem, dlatego pojawili się na niej znakomici goście, wśród których znaleźli się m.in.:  wicewojewoda Andrzej Bętkowski, , zastępca komendanta powiatowego PSP Andrzej Pyzik, radna powiatowa Danuta Banaczek, przewodnicząca rady gminy Marzena Piętak, wójt Zdzisław Woźniak, radni: Renata Kępa, Jacek Bryzik i Sebastian Pik. Prezes jednostki OSP Lipowe Pole Plebańskie Tadeusz Chyb.

Na zakończenie wręczono prezesom jednostek akty przekazania sprzętu.

 

Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.