Spotkanie po latach pracowników Z.C.B Sołtyków

Gorące tematy Sport

26 maja na Orliku w Mroczkowie odbyła się impreza sportowo – rekreacyjna „Spotkanie po latach pracowników Z.C.B Sołtyków”. Rozegrano  turniej piłki nożnej byłych zawodników Ceramiki Sołtyków i zaproszonych gość. Pomysłodawcami i organizatorami byli Wiesława Solarz  i Michał Kozłowski..

W turnieju zagrały cztery zespoły: ZCB Oldboye Sołtyków, Nofar Ceramik Sołtyków, Aktywny Bliżyn i Juventa Oldboye Płaczków. Turniejowi towarzyszył mecz pokazowy najmłodszych adeptów piłki nożnej trenujących na co dzień w  Akademii Piłkarskiej Korony w Mroczkowie po okiem Katarzyny Chrzanowskiej.  Najskuteczniejszym strzelcem tego spotkania został Filip Jańczyk (3 bramki).

Zwycięzcą  turnieju została drużyna Juventa Oldboye Płaczków, która w finale pokonała Ceramikę Sołtyków 3:1. W meczu o trzecie miejsce Aktywny Bliżyn wygrał z Z.C.B Oldboyami Sołtyków 8:1. W drużynie Sołtykowa zagrał m.in. wójt gminy Bliżyn Mariusz Walachnia.

Zwycięskie drużyny  otrzymały okolicznościowe  puchary z rąk wójta gminy Bliżyn Mariusza Walachni.Puchary dla najlepszego strzelca, którym został Radosław Bułka oraz najlepszego bramkarza (Michał Nowek) wręczył Mieczysław Bąk, radny rady powiatu oraz jeden z założycieli drużyny Ceramiki Sołtyków.

Podczas turnieju nie zapomniano o Dniu Matki, z tej okazji odbyły się występy dzieci, które przygotowały piosenki i wierszyki. Wystąpili Amelia Kozłowska, Gabriela Łukomska i Franciszek  Bafian oraz dzieci z przedszkola w Mroczkowie, grupa „Zaczarowane Zajączki”. Na koniec dzieci obdarowały wszystkie mamy pięknymi tulipanami.Były też konkursy dla mam.

Całość poprowadziła Katarzyna Skarus, dyrektorka  „Zameczka” w Bliżynie. Sędzią głównym turnieju był Roman Kurowski. O muzykę zadbał Tomasz Miernik. Gościem specjalnym turnieju był Seweryn Dejworek.  

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.