Rozpoczął się XXI WTPN (grupy)

Gorące tematy Sport

Od niedzieli, 1 lipca, trwa XXI. edycja Wakacyjnego Turnieju Piłki Nożnej o mistrzostwo Skarżyska – Dolna Kamienna 2018. W tegorocznym turnieju bierze udział 22 drużyny, organizatorem imprezy jest Rada Osiedla Dolna Kamienna I oraz Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Dolna Kamienna”. Turniej odbywa się pod patronatem prezydenta miasta.

 

Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej to już tradycja, w tym roku już po raz dwudziesty pierwszy odbywa się sportowa rywalizacja w trzech dwóch wiekowych junior i senior. Początki turnieju miały miejsce   na boisku przy Klasztorku, gdzie warunki do gry nie były zbyt komfortowe, dziś mecze odbywają się na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Szkole Podstawowej nr 8. Pomysłodawcą turnieju jest Marek Gąska, obecnie radny rady miasta.

Do tegorocznej edycji zgłosiło się 22 drużyny. W kategorii juniorów zagra 8 zespołów podzielonych na dwie grupy. W najstarszej kategorii seniorów występuje 12 drużyn. Finały zaplanowano na niedzielę 15 lipca, wtedy poznamy zwycięzców turnieju. Na zakończenie organizatorzy zaplanowali wielki piknik rodzinny w wieloma atrakcjami dla wszystkich.

Podział na grupy Juniorzy

Grupa A: Wybrzeże KS, Zenit Kościelne, Wąsacze, Tomek Team, Dzbany Śmietany

Grupa B: UKS Celsuim, Pogromcy Pasyma, WKS, Elektryczne Pomarańcze, Hopy Śmigi

Podział na grupy – Seniorzy

Grupa A: Skarnews, Kapofar ND, Posadaj, Freedom Kamienna

Grupa B: Dziki, Ajax Kościelne, Alko-Mat Bliżyn, KS Wzdół

Grupa C: Hyundai, Kamex Pogorzałe, Centrum Kredytowe, Toolmex Truck

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.