Rafał Czarnecki wygrał IV Maraton Gdański

flash Gorące tematy Sport

Bliżynianin Rafał Czarnecki zwyciężył 4. Gdańsk Maraton . 39-letni trener lekkoatletów STS Skarżysko – Kamienna po raz drugi z rzędu wygrał bieg na dystansie 42,195 km. Tym razem zrobił to w imponującym stylu poprawiając rekord życiowy o 56 sekund. 2:23:36.

W maratonie wzięło udział blisko 1700 zawodników, Rafał Czarnecki już na samym początku odskoczył od całej stawki, przez większość trasy biegł sam. Jak podkreśla, gdyby miał kogoś obok siebie, wynik mógł być jeszcze lepszy. Utytułowany biegacz z Bliżyna, był szybszy od drugiego na mecie Pawła Koska o blisko11 minut (2:34:35), tym samym ustanowił nowy rekord trasy (należący do Czarneckiego – 2:24,32) i swój rekord życiowy.

Czułem się wspaniale, biegłem bardzo swobodnie i szybko postanowiłem powalczyć o życiówkę i rekord trasy – podkreślał na mecie Czarnecki.

Bardzo dobrze wypadła również Lida Czarnecka, żona Rafała, w klasyfikacji kobiet zajęła wysokie czwarte miejsce uzyskując czas – 3:02:15.