Przebudowa ul. Zagórskiej coraz bliżej

Gorące tematy Skarżysko

Jeszcze w tym roku zmodernizowana zostanie ulica Zagórska. Burmistrz Cezary Błach podpisał porozumienie ze starostą skarżyskim Jerzym Żmijewskim, na mocy którego Gmina Suchedniów udzieli powiatowi skarżyskiemu pomocy finansowej w formie dotacji w kwocie 160 tysięcy złotych. Na przebudowę ul Zagórskiej 500 tys. przekażą Lasy Państwowe. W imieniu Lasów Państwowych umowę podpisał Piotr Fitas nadleśniczy Nadleśnictwa Suchedniów, natomiast w imieniu inwestora wiodącego Starostwa Powiatowego w Skarżysku Kamiennej Jerzy Żmijewski starosta oraz Anna Leżańska członek Zarządu Powiatu

– Ta inwestycja jest bardzo potrzebna, Już od dłuższego czasu mieszkańcy bardzo wyczekiwali na termin jej realizacji. Mamy nadzieję, że uda się tą inwestycję zrealizować zgodnie z planem, bo na prawdę byłaby wielka szkoda dla naszej społeczności gdyby w sytucji gdy starosta pozyskał dotację, pozyskał dodatkowe środki i brakuje pewnej kwoty, żeby domknąć budżet, bo dzisiaj przetargi wychodzą bardzo drogo, było by wielkim nieszczęściem gdybyśmy się do tej inwestycji nie dołożyli swoich przysłowiowych „trzech groszy – powiedział Cezary Błach, burmistrz Miasta i Gminy Suchedniów.

Ulica Zagórska jest jedną z dłuższych w Suchedniowie. Mieszkańcy od lat narzekają na to, że ulica jest wyjątkowo niebezpieczna. Szczególnie od zjazdu z drogi ekspresowej. W ramach realizacji inwestycji m.in. zostanie poszerzona i wymieniona nawierzchnia drogi, powstanie chodnik oraz miejsca postojowe, w tym dla osób niepełnosprawnych. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Adrian Cieśla z siedzibą w Starachowicach. Prace powinny zakończyć się do 1 października 2018 r.  Wartość całkowita zadania wynosi 2 124 861,59 zł.

Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.