Pierwszy Krok Zapaśniczy – młodzi zapaśnicy z „Ósemki” z medalami

flash Gorące tematy Sport
 W Połańcu odbył się Ogólnopolski Turniej Dzieci i Młodzieży Pierwszy Krok Zapaśniczy w którym udział wzięły „świeżaczki” ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Skarżysku – Kamiennej. W turnieju młodzie zapaśnicy ze Skarżyska udział wzięli dzięki przychylności pani dyrektor Magdaleny Ciok, która chętnie wyraziła zgodę na prowadzenie zajęć zapaśniczych i udostępniła sale oraz niezbędny sprzęt sportowy.
– Duże podziękowania kieruję do rodziców którzy mi zaufali i powierzyli swoje dzieci pod moje skrzydełka i bez których nie dałabym rady pojechać na te zawody i ogarnąć wiele spraw organizacyjnych i finansowych, Katarzyna Borek, Magdalena Buga Malinowska, Agnieszka Lech, Radosław Gwóźdź dziękuję za pomoc za zawiezienie i odwiezienie dzieci z zawodów za pomoc w ogarnięciu walk podczas zawodów, za koszulki i za to że jesteście – mówi Anna Wawrzycka. 
– Zosia Sańpruch, Natalia Malinowska ,Zuzia  Lech, Nikola Doruszewska, Angelika Gwóźdź, Dominik Borek, Milan Baiński  Dominik Telesz, jestem z Was dumna, pomimo tak krótkiego obycia z matą daliście z siebie wszystko i pokazaliście prawdziwego ducha walki. Niektórzy z Was wygrywali z zawodnikami lub zawodniczkami, którzy trenują kilka lat, a to świadczy jakimi dużymi talentami jesteście, bo nie liczy się ilość przetrenowanych treningów tylko jakość. Życzę wam dalszych sukcesów, zarówno na macie, jak i w szkole, sobie wytrwałości i cierpliwości, a Wam drodzy rodzice dumy ze swoich dzieci – powiedziała Anna Wawrzycka. 
– Wróciliśmy z turnieju z 7 medalami.  Dwa  złote zdobyła Natalia Malinowska Dominik Telesz, trzy srebrne:  Zosia Sańpruch, Zuzia Lech i Nikola Doruszewska. Brązowe medale zdobyli Milan Baiński Dominik Borek. Jedno wysokie 4. miejsce  zdobyła Angelika Gwóźdź, walczyła z dużo cięższymi od siebie zawodniczkami, mimo wszystko radziła sobie bardzo dobrze – podkreśla trenerka młodych zapaśników.
Organizatorem zawodów był Klub „Czarni Połaniec” Wiktor Skrobacz i Tadeusz Szkwarek trenerzy klubu brawo za dobrą organizacja i za nagrody.
– Trenujemy trzy razy w tygodniu po półtorej godziny. Dzieci uczą się szybko, wszyscy byli pod wrażeniem, że pomimo krótkiego trenowania dobrze sobie radzili na zawodach. Ja też jestem pod dużym wrażeniem że tak szybko wchłaniają wiedzę. Są dobrze wychowani przez szkołę i przez rodziców. Pani dyrektor bardzo nam pomaga, zawsze mogę na nią liczyć. Dziękuje całej radzie za tak miłe przyjęcie mnie i mojej pracy w tej szkole. Dziękujemy Stowarzyszeniu Kultury Fizycznej Dolna Kamienna za dofinansowanie zakupu koszulek sportowych – mówi Anna Wawrzycka.
– Na turnieju w Połańcu były z nami również dwie dziewczyny ze Skarżyska Kościelnego, od trenera Bogusława Kabały, które również spisały się na medal. Wiktoria Woźniak i Nadia Kocia gratulacje dla Was i waszego trenera – zaznacza.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.