Oliwia Niewczas lauretką konkurus wiedzy o prawie

Gorące tematy Rozmaitości

Ma dopiero 12 lat, a już rozumie, że nieznajomość prawa szkodzi i jak ważne jest to, aby być świadomym swoich praw i obowiązków. Oliwia Niewczas, uczennica klasy 6a Szkoły Podstawowej nr 2 w Skarżysku-Kamiennej zajęła III miejsce w Polsce wśród uczniów szkół podstawowych w Ogólnopolskiej Akademii – Konkursie Wiedzy o Prawie, organizowanej przez Centrum Edukacji Prawnej Krajowej Rady Radców Prawnych.

Dziewczynka przeszła dwa etapy konkursu wiedzy o prawie, by w konsekwencji reprezentować okręg świętokrzyski i miasto Radom w finale.Etap centralny odbył się 16 maja 2018 r. w gmachu Sądu Najwyższego w Warszawie. Oliwia znalazła się w elitarnym gronie 28 najlepszych uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, laureatów etapu okręgowego.

Oliwia Niewczas zaprezentowała się wspaniale. Jej spokój, koncentracja oraz talent oratorski poparty dużą wiedzą prawniczą sprawiły, że zajęła znakomite, trzecie miejsce w kraju. Warto podkreślić, że Oliwia jest kolejną laureatką SP2 tego prestiżowego konkursu.

Na wyróżnienie zasługuje również Maria Syposz, uczennica klasy piątej SP nr 2 – najmłodsza uczestniczka etapu okręgowego, która zajęła w nim V miejsce.

Szkolnym koordynatorem konkursu i mentorem uczniów była pani Ewa Kopeć, która przygotowała młodzież SP 2 do I, II i III edycji Konkursu Wiedzy o Prawie. Młodym pasjonatom prawa serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.