Odszedł pasterz nasz

Gorące tematy Skarżysko

W sobotę, 5 maja do wieczności odszedł ks. kanonik ks. kanonik Tadeusz Skrzypczak, proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Skarżysku-Kam. Miał 73 lata.
Ks. kan. Tadeusz Skrzypczak ur. się 26 marca 1945 roku w Byszówce koło Klimontowa. Święcenia kapłańskie przyjął 13 czerwca 1971 roku. Od 16 lat był proboszczem parafii św. Józefa w Skarżysku. 12 września 2008 roku bp Zygmunt Zimowski mianował ks. Skrzypczaka kanonikiem gremialnym Kapituły Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

Od jakiegoś czasu ks. Tadeusz zmagał się z chorobą. Wierni z parafii Św. Józefa modlili się o zdrowie duszpasterza. Tuż przed świętami Wielkiej Nocy mieliśmy okazję po raz ostatni porozmawiać z ks. Tadeuszem na temat Zmartwychwstania, istoty świętowania Triduum Paschalnego. Z wielkim entuzjazmem dzielił się wówczas swoją niezłomną wiarą w Jezusa, będąc przekonanym o tym, że życie tu na ziemi jest tylko przejściową wędrówką.

Do Ojca, któremu poświęcił życie, odszedł w sobotnie przedpołudnie. Miał 73 lata. Uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się we wtorek, 8 maja, gdzie o godz. 14.30 w parafii ks. Tadeusza, pw. Św. Józefa w Skarżysku-Kam odprawiona została Msza Św. W środę, 9 maja Msza św. pogrzebowa będzie sprawowana w środę 9 maja (o godz. 11.00) w rodzinnej parafii Klimontów. Tam również został pochowany.

ewan

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.