Mickiewicz mistrzem Skarżyska w piłce ręcznej

Gorące tematy Sport

Reprezentacja dziewcząt II LO im. Adama Mickiewicza zdobyła mistrzostwo Skarżyska-Kamiennej Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt.  Mistrzostwa rozegrrno w środę 28 marca, w hali sportowej I LO. 

W Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Ręcznej Dziewcząt wzięło udział sześć drużyn : I LO im.J.Słowackiego, II LO im.A.Mickiewicza, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Samochodowo – Usługowych, Zespół Szkół Technicznych i Zespół Szkół Transportowo – Mechatronicznych.

W grupie A zagrały reprezentacje ZSSU, ZSE i I LO, w grupie B: ZST, ZSTM, II LO. Drużyny rywalizowały w grupach o awans do półfinałów. W pierwszym spotkaniu półfinałowym Słowacki zagrała z Mechatronikiem, do finałów awansował „ZSTM, który pokonał „Erbla” 2:1 po rzutach karnych. W drugim spotkaniu półfinałowym II LO wygrało z  ZSE 4:2.

Przegrane drużyny zmierzyły się w meczu o trzecie miejsce, I LO im. J.Słowackiego pokonało Zespół Szkół Ekonomicznych 12:2.

Mistrzem Skarżyska – Kamiennej  w piłce ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych została reprezentacja II LO im. Adama Mickiewicza, która w spotkaniu finałowym pokonała Zespół Szkół Transportowo – Mechatronicznych 5:1.

 

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.