Kinga Wiśniewska blisko kadry narodowej

Gorące tematy Sport

Skarżyski Klub Bokserski działa od ponad roku, jednak ma już na swoim koncie kilka sukcesów. Podopieczni trenera Krzysztofa Ogłozy uczestniczą w galach bokserskich przywożąc z nich medale. Przed nimi występ na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży z Koninie. Jedną z zawodniczek, która zakwalifikowała się na tą imprezę jest Kinga Wiśniewska, która jest w kręgu zainteresowań trenera kadry narodowej.

– Kinga trenuje w naszej akademii od 10 miesięcy, opracowałem sobie taki system nauczania jak kogoś w rok czasu przygotować, żeby mógł od zera pojechać na zawody i wygrać walkę. Kinga robi bardzo szybko postępy, ponieważ systematycznie chodzi na treningi, jest bardzo sumienna i pracowita. Ostatnio boksowała bardzo łanie podczas gali w Kleszczowie, wygrała jednogłośnie walkę na punkty z jedną z rywalek, z którą spotka się na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Koninie – podkreśla Krzysztof Ogłoza, trener Skarżyskiego Klubu Boksu.- Trenuje boks od 10 miesięcy, wcześniej trenowałam dwa lata aikido, ale pomyślałam, że chce spróbować czegoś innego tak trafiłam na zajęcia boksu w Akademii Holistycznej, gdzie trenerem jest Krzysztof Ogłoza, Przez te dziesięć miesięcy odbyłam już kilka zwycięskich walk, zakwalifikowałam się również do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – powiedziała Kinga Wiśniewska.  – Mam 14 lat, chodzę  do Gimnazjum nr 1 w Skarżysku – Kamiennej, oprócz boksu jeżdżę konno – dodaje Kinga.

– Teraz przygotowujemy się do kolejnych startów, 13 maja jedziemy na galę do Zgierza, następnie 26 maja, wyjeżdżamy na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży, gdzie wystąpi Kinga oraz dwóch naszych kadetów Wiktor Orynek i Kacper Fidos, jest to waga 57 i 54 kilogramy. Oni zostali powołani przez prezesa okręgu bokserskiego do reprezentacji okręgu. Oczywiście liczymy na medale – zaznacza trener Ogłoza.
– Po występach Kingi w eliminacjach do Olimpiady Młodzieży,  zainteresował się nią trener kadry narodowej i najprawdopodobniej po tej Olimpiadzie Kinga dostatnie powołanie do kadry narodowej w boksie – mówi Krzysztof Ogłoza.
– To byłby dla mnie bardzo duży sukces, otrzymać powołanie do kadry narodowej po blisko roku czasu trenowania. Liczę na medal na Olimpiadzie Młodzieży, jak będzie czas pokaże – mówi Kinga Wiśniewska. 

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.