Kibicowska Wyprawa rowerem przez Polskę

Gorące tematy Sport

 

Ma do przejechania rowerem blisko 5 tysięcy kilometrów, jeździ po Polsce i odwiedza kluby piłkarskie, zbiera koszulki i szaliki. Wszystko to, aby wesprzeć remont Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie. W ubiegły czwartek, do Skarżyska – Kamiennej zawitał Robert Ćwikliński z Opola, który jest w trakcie akcji Kibicowska Wyprawa rowerem przez Polskę.  

Kibice Granatu Skarżysko przyłączyli się do akcji i przekazali na ręce Roberta koszulkę meczową pierwszej drużyny oraz szalik klubu, które wkrótce trafią na specjalną aukcję.

– Akacja nazywa się Kibicowska Wyprawa, polega na samotnym pokonywaniu rowerem, w tym roku 5000 kilometrowego odcinka po Polsce, odwiedzam stadiony, kluby sportowe, gdzie otrzymuje koszulki z podpisami zawodników, szaliki, na charytatywne aukcje, z których zysk zasila kasę Domu Dziecka w Szklarskiej Porębie. Będziemy remontowali ten dom – powiedział Robert Ćwikliński.

– Jestem w trasie już 26. dzień, zacząłem 1 lipca, mam ponad 2000 kilometrów w nogach. Jest to akcja samotna, nie mam żadnych supportów, nikt mi nie pomaga, jedynym wsparciem są chłopcy, którzy czekają na mnie na miejscu, przygotują dla mnie koszulkę, ugoszczą mnie w danym mieście . Przede mną jeszcze około 3000 kilometrów, będę jechał do końca sierpnia – podkreśla Robert.

Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.