Granat zagrał na „piątkę”

Gorące tematy Sport

Piłkarze Granatu Skarżysko są o krok od awansu do IV ligi. W 23. kolejce spotkań pewnie pokonali Piasta Stopnicę 5:0.

Pierwsza połowa meczu nie zachwyciła, gospodarze byli drużyną lepszą, goście, choć obie drużyny dzieli przepaść, łatwo skóry nie oddali. Wynik spotkania otworzył Damian Szyszka, który strzałem głową pokonał bramkarza gości w 6. minucie. W 13. minucie padła druga bramka po strzale Mariusza Grzejszczyka. 

W drugiej przewaga gospodarzy wzrosła, czego efektem były kolejne trzy bramki. Dobre spotkanie rozegrał Kamil Uciński, który pojawił się na boisku w drugiej połowie meczu. Kamil strzelił dwie ładne bramki, po których Granat prowadził 4:0. Wynik spotkania ustalił Bartosz Styczyński w 87 minucie meczu. Goście też mieli okazję do strzelenia bramki, jednak nie wykorzystali dwóch doskonałych okazji.

– Zrobiliśmy kolejny krok w kierunku awansu, jeżeli wygramy w dwóch kolejnych meczach, to myślę, że będziemy świętować już po meczu u siebie z Kazimierzą Wielką, oczywiście jeżeli spotkanie potoczy się po naszej myśli. Bardzo cieszy kolejne wysokie zwycięstwo. Można było wygrać wyżej, ale nie ma co narzekać przy takim wyniku. Myślimy już o następnym meczu – powiedział Dominik Rokita, trener Granatu

–  W bramce, cały mecz zagrał Tomasz Borgensztajn, chciałem dać mu szansę, bo chłopak ciężko pracuje na treningach. Z Przemkiem Michalskim nic się nie dzieje, dałem mu odpocząć. W takich meczach jak ten z Piastem powinny zagrać te osoby, które troszkę mniej grają przez ten cały sezon, jestem zadowolony, że zmiennicy wywiązali się z zadań, które dostali przed meczem. Przed nami jeszcze parę spotkań, w każdym meczu będziemy grali o trzy punkty. Ważne dla kibiców mecze ze Starem i Orliczem, kibice by nam nie darowali gdyśmy je odpuścili. Będziemy chcieli wygrać wszystkie spotkania, ale z tyłu głowy będzie ten awans, chcemy zapewnić sobie go jak najszybciej i spokojnie już przygotowywać się do nowego sezonu w IV lidze – podkreślał trener Rokita.

W 24. kolejce Granat zagra na wyjeździe z OKS Opatów 

Wyniki 23. kolejki (5-6 maja 2018)

Stal Kunów – Star Starachowice 1:3, Sparta Dwikozy – Orlicz Suchedniów, Świt Ćmielów – Gród Ćmińsk, GKS Rudki – OKS Opatów, Polanie Pierzchnica – Sparta Kazimierza Wielka, Klimontowianka Klimontów – Lechia Strawczyn, Bucovia Bukowa – Zenit Chmielnik

Granat Skarżysko – Piast Stopnica 5:0 (2:0)

Bramki: Damian Szyszka 6, Mariusz Grzejszczyk 13, Kamil Uciński 61, 77, Bartosz Styczyński 86

Granat: Borgensztajn – Styczyński, Kosela (64. Wojna), Drożdżał, Ozan (67. Dulęba) – Szyszka, Kołodziejczyk (75. Głowaczewski), Rzeszowski, Suwara – Grzejszczyk (46. Uciński), Miller (82. Winter)

żk – Kamil Guła (Piast)

Sędziował: Przemysław Sypuła (Starachowice)

Widzów: 120

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.