Eco Textil rozdaje rowery

Gorące tematy Rozmaitości

Trzy rowery trójkołowe dzięki hojności skarżyskiej Fundacji Eco Textil, trafiły do Szkoły Podstawowej nr 10 z oddz. integracyjnymi w Starachowicach. Jeden rower ofiarowano na wyłączność potrzebującemu go uczniowi.

Skarżyska fundacja Eco Textil powstała w 2012 roku. Celem jej działalności jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym, w szczególności dzieciom i młodzieży na terenie całej Polski. Fundacja wspiera również placówki specjalne, oraz organizacje społeczne o podobnym profilu działania. Zasada jest prosta. Ludzie wrzucają niepotrzebne tekstylia do pojemników z logo Eco Textil. Zużyta, niepotrzebna odzież jest w 100% poddawana recyklingowi. Część zysków z przerobu pozyskanych w ten sposób tekstyliów firma Wtórpol przekazuje na konto swojej Fundacji. Dzięki temu możliwa jest pomoc.

Jako druga szkoła w Polsce, starachowicka SP 10, została obdarowana rowerami rehabilitacyjnymi. Trzeba było wziąć udział w projekcie „Zrób porządek w swojej szafie”. – Dzięki zebranym tekstyliom uczniowie zostali obdarowani przez Fundację czterema rowerami.

Rowery zostały uroczyście przekazane przez Monikę Lipnicką, prezes Fundacji. – Postanowiliśmy przeprowadzić w szkołach w całej Polsce akcję recyklingu odzieży – mów M. Lipnicka. – Dzięki temu odzież nie jest marnowana. Dziś przekazujemy rowery w Starachowicach, gdzie dzięki zaangażowaniu dzieci i rodziców udało się zebrać pół tony odzieży.

m

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.