Dana Gamen Mistrzem Województwa LZS

Gorące tematy Sport

Zawodniczki Dany Gameb Skarżysko Kościelne w dniach 16-17 czerwca wzięły udział w Igrzyskach Województwa LZS, które odbył się w Łopusznie. Podopieczne Jarosława Mosiołka rywalizowały w dwóch turniejach – siatkówki i koszykówki, w obu dyscyplinach zdobyły mistrzostwo województwa Zrzeszania Ludowych Zespołów Sportowych.

Trzy osobowa drużyna siatkówki w składzie: Weronika Wilczyńska, Estera Kocia, Sylwia Kalwat, w swojej grupie eliminacyjnej zajęła drugie miejsce wygrywając 2:0 z LZS Wolica i przegrywając 2:0 z Arena Busko. W półfinale zespół Dany Gameb zmierzył się z zespołem  LZS Lasocin, który wygrał grupę 2.

Dziewczyny wygrały ten pojedynek 2:0. W drugim półfinale Arena Busko uległa drużynie GLKS Fałków 1:2. W meczu finałowym Dana Gameb wygrała 2:0 z GLKS Fałków zdobywając pierwsze miejsce i tytuł Mistrzyń województwa Zrzeszenia LZS dające prawo startu w Igrzyskach Ogólnopolskich LZS, które w tym roku odbędą się  pod koniec sierpnia w Ostródzie. Trzecie miejsce zajął zespół z Lasocina pokonując Arenę Busko 2:0.

Prawo startu w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS zapewniły sobie również koszykarki.  Zespól złożony był z dwóch zawodniczek II LO A.Mickiewicza oraz dwóch zawodniczek z drużyny siatkówki Dany Gameb. Dziewczęta wystąpiły w składzie Agnieszka Konieczna, Wiktoria Kloczkowska, Weronika Wilczyńska, Kocia Estera.

W meczu o miejsce pierwsze zawodniczki ze Skarżyska wygrały z zespołem GLKS Fałków 17:6 zdobywając Mistrzostwo województwa Zrzeszenia LZS.

Klub Dana Gameb uczestniczył tylko w dwóch dyscyplinach Igrzysk – w turniej siatkówki i koszykówki. Odbyły się jeszcze turnieje piłki nożnej kobiet i mężczyzn, piłki ręcznej, przeciąganie liny, podnoszenie odważnika. Dana z dorobkiem 100 punktów zajęła w ogólnej klasyfikacji trzecie miejsce. W klasyfikacji gmin Skarżysko Kościelne zajęło piąte miejsce, w klasyfikacji powiatów – powiat skarżyski zajął czwarte miejsce.