Chłopcy z „Siódemki” najlepsi w czwórboju lekkoatletycznym

Gorące tematy Sport

Reprezentacja chłopców Szkoły Podstawowej nr 7 zdobyła mistrzostwo Skarżyska wdrużynowy czwórboju lekkoatletycznym, który odbył się na terenie Zespołu Szkół Publicznych nr 1.

W zawodach udział wzięło siedem szkół SP1, SP 2, SP 3, SP 5, SP 7, SP 8 i SP 13.

Do ogólnej klasyfikacji liczyły się wyniki czterech konkurencji: bieg 60 metrów, bieg 600 metrów, skok w dal i rzut piłeczką palantową. W klasyfikacji drużynowej najwięcej punktów uzyskała Szkoła Podstawowa nr 7 (1371 punktów).  Drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1 (1300 pkt). Na trzecim miejscu rywalizację zakończyła Szkoła Podstawowa nr 3 (1113 pkt.)
Najlepszy wynik indywidualnym uzyskał uczeń  Szkoły Podstawowej nr 7 Igor Kasprowicz, który zdobył 329 punktów, drugi wynik miał Maciej Kaczmarczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1-  311 punktów, trzecie miejsce indywidualnie zdobył Alan Katerżawa z SP 3 – (292 pkt.)
W poszczególnych konkurencjach najlepsi okazali się : Kacper Mirek (skok w dal), Maciej Kaczmarczyk(60 metrów, piłka palantowa), Igor Kasprowicz (600 metrów).