Brali na wnuczka, biorą na perfumy

Gorące tematy Paragraf

W kraju powszechna stała się nowa metoda, jaką stosują oszuści wobec osób starszych. Oferują perfumy, po użyciu których, tracimy przytomność. To doskonała okazja, by obrobić mieszkanie z kosztowności lub oszczędności.

Amatorzy łatwego grosza nie przebierają w środkach i metodach. Po znanej wszystkim metodzie na wnuczka czy policjanta, znaleźli nowy sposób na wtargnięcie do mieszkania, bez pozostawienia śladów włamania. Biorą ludzi na tzw. perfumy. Na czym polega ta metoda? Chodzą po mieszkaniach pod pretekstem sprzedaży flakoników perfum. Oferują okazyjne ceny, dają możliwość wypróbowania na własnej skórze. Tyle, że z chwilą rozpylenia zawartości, uwalnia się gaz, który działa oszałamiająco a wręcz usypiająco. Człowiek na chwilę traci świadomość i to jest doskonała okazja, by wejść do mieszkania i poszukać cennych przedmiotów. Przy tej okazji giną też oszczędności życia. Kiedy właściciel odzyskuje świadomość, po nieproszonym gościu nie ma śladu. Pozostaje tylko portret pamięciowy oszusta, którego namierzenie staje się utrudnione.

Póki co podobne przypadki nie miały miejsca w Skarżysku-Kam. lub powiecie (ujawniono taki przypadek w Starachowicach), ale miejscowa policja uczula na tego typu sytuacje.

– Uczulamy mieszkańców na wypadek tego typu sytuacji – ostrzega asp. Damian Szwagierek z Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam. – Najlepiej nie trzymać pieniędzy w domu tylko w banku. Szafka kuchenna czy szafa z ubrania to nie jest właściwie miejsce do trzymania oszczędności życia. Oszuści tylko czekają taką okazję. Proponują produkty po zaniżonej cenie, by odwrócić naszą uwagę. Bywa, że przychodzą w dwie osoby. Kiedy jedna z osób zagaduje, druga dokonuje lustracji mieszkania i szuka miejsc, gdzie najczęściej ludzie starsi trzymają pieniądze. To najbardziej powszechny sposób okradania mieszkań i ludzi starszych – dodaje funkcjonariusz policji apelując o zachowanie czujności i rozsądku na wypadek spotkania z nieznajomą osobą. – Najlepiej nie rozmawiać i nie wpuszczać do domu, kiedy nie mamy pewności co do intencji odwiedzin niespodziewanego gościa.

ewan

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.