Bezpłatne badania czy drogie usługi?

Gorące tematy Rozmaitości

Zobacz jak nie dać naciągnąć się na drogie usługi medyczne, za które będzie trzeba zapłacić nawet 16 tysięcy złotych! A zaczyna się od zaproszenia na badanie…

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a także Małgorzata Rymarz, powiatowy rzecznik konsumentów w Skarżysku-Kamiennej ostrzegają, aby w szczególności osoby starsze, schorowane uważały na usługi medyczne oferowane przez firmy zapraszające na spotkania i oferujące bezpłatne badania. Seniorzy, którzy korzystali z usług takich firm skarżą się, że są zapraszani na bezpłatne badania, a w rzeczywistości zawierają umowę o usługi medyczne. Pakiety medyczne kosztują nawet 16 tys. zł, a za zerwanie umowy spółka pobiera wysokie kary!

Do rzeczników konsumentów napływają skargi na działania podobnych firm. Oferta jest skierowana głównie do seniorów. W jaki sposób działa przedsiębiorca? – Konsument zostaje przez telefon zaproszony na bezpłatne badanie EKG. Jak pisze do UOKiK jedna z poszkodowanych osób, polegało na badaniu palca wskazującego. Przedstawiciele firmy medycznej informują, że stan zdrowia konsumenta jest zły i proponują pakiety medyczne, które kosztują od 4 do 16 tys. zł i często oznaczają konieczność zaciągnięcia kredytu – mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

– Seniorzy skarżą się, że zostali wprowadzeni w błąd. Wielu z nich nie wiedziało, że celem spotkania jest sprzedaż usług medycznych. Osoby, które chcą rozwiązać umowę, muszą płacić wysokie kary. Wątpliwości budzi także rzetelność przeprowadzanych w tracie pokazów badań oraz przedstawianej w ich wyniku diagnozy stanu zdrowia. Ostrzegamy przed zaproszeniami na bezpłatne badania, często jest to po prostu sprzedaż. Jeżeli ktokolwiek z państwa uważa, że został wprowadzony w błąd proszę o kontakt z rzecznikiem konsumentów. Wszczęliśmy postępowanie wyjaśniające w sprawie tej spółki. Już teraz prosimy seniorów, aby byli szczególnie ostrożni – mówi Marek Niechciał, prezes UOKiK.

Bezpłatną pomoc znajdziesz w: oddziałach Federacji Konsumentów, u rzecznika konsumentów w twoim mieście lub powiecie. Zadzwoń na infolinię konsumencką – 801 440 220 lub 22 290 89 16, lub napisz e-mail na adresporady@dlakonsumentow.pl.

Na brak paliwa, na chorą żonę…
Oszuści działają wszędzie i na różne sposoby. W internecie skarżyszczanie ostatnio ostrzegają się nawzajem przed mężczyzną, próbującym wyłudzić pieniądze.
Mężczyzna ma ok. 45 lat i ok. 180 cm wzrostu. Na głowie ma grubą kremową czapkę i ciemne duże okulary. Ubrany jest w starą niebieską kurtkę narciarkę i powycierane jeansy.
Naciąga na historyjki typu brakło mu na paliwo lub że żona miała operacje i potrzebuje pieniędzy.
Jeden z mieszkańców ostrzega, że po jego interwencji, mężczyzna uciekł i odjechał srebrnym BMW rejestracji TKN.

m

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.