Zasnął czy zasłabł za kierownicą?

flash Gorące tematy Paragraf

Z urazem dłoni, rozciętą głową, a także ogólnymi potłuczeniami ciała, trafił do szpitala kierowca samochodu osobowego marki Nissan. W miniony czwartek (19 lipca) mężczyzna najprawdopodobniej na skutek utracenia kierowania nad autem, wjechał w tzw. separatory na drodze, po czym dachował. Wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia zajmują się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kam.

Do zdarzenia – jak wynika ze wstępnych ustaleń – doszło w czwartkowe przedpołudnie (ok. godz. 11), na odcinku drogi krajowej nr 7 w miejscowości Występa, na terenie gminy Łączna.

– 60-letni kierowca nissana uderzył w plastikowe separatory, po czym samochód dachował – poinformował TYGODNIK mł.asp. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku. Przyjęta na obecnym etapie postępowania przez śledczych wersja nie wyklucza, że do kolizji mogło dojść na skutek zasłabnięcia kierowcy. Stróże prawa nie wykluczają również tego, że mógł zasnąć w czasie jazdy.

– Poszkodowany to 60-letni mieszkaniec Kielc. Mężczyzna został poddany badaniu na obecność alkoholu w organizmie. Był trzeźwy. Autem podróżował sam – tłumaczył mł.asp. Gwóźdź.

Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.