W Bliżynie jest nowe Przedszkole

Bliżyn flash

1 września uroczyście rozpoczęto nowy rok szkolny, w nowo powstałym niepublicznym Przedszkolu Językowym deBEST w Bliżynie.

 

Wielomiesięczne przygotowania zwieńczył ogromy sukces, jakim było otwarcie I Klubiku Dziecięcego – „Klub Kreatywnego Malucha” oraz I Językowego Przedszkola „Przedszkole językowe deBEST” w gminie Bliżyn.

Przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in. Agata Bińkowska – członek zarządu województwa świętokrzyskiego, Mariusz Walachnia – wójt gminy Bliżyn, Tadeusz Łyjak – przewodniczący Rady Gminy Bliżyn oraz radni gminni, powitała dyrektorka przedszkola pani Katarzyna Trzebińska.

Oczywiście najserdeczniej witane były dzieci i ich rodzice, które już od wtorku uczestniczą w zajęciach adaptacyjnych. Było uroczyste przecięcie wstęgi, poświęcenie obiektu przez księdza proboszcza Stanisława Wlazło, a następnie każdy mógł oglądać piękne, kolorowe sale przedszkola.

Wszystkie pomieszczenia są dostosowane do potrzeb najmłodszych. Są zabawki, w dużej mierze interaktywne, wspierające rozwój dzieci, książeczki edukacyjne. Z myślą o najmłodszych zakupiono krzesełka do karmienia czy łóżeczka. Dziećmi zajmuje się wykwalifikowana kadra nauczycielska i pedagogiczna. Niczego zatem im na pewno nie zabraknie!

W Przedszkolu Językowym deBEST edukację otrzyma 15 dziewczynek i 14 chłopców.

Przedszkole zapewnia realizację podstawy programowej w języku ojczystym jak również w języku angielskim oraz szeroki wachlarz zajęć dodatkowych rozwijających kompetencje kluczowe np. język niemiecki, zajęcia doświadczalno-naukowe oraz zajęcia specjalistyczne takie jak logopedia czy rytmika.

W Kreatywnym Klubie Malucha znalazło się miejsce dla 9 dzieciaczków – dzięki temu aż 8 rodziców mogło powrócić na rynek pracy.

Obie placówki powstały w ramach projektów unijnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Woj. Świętokrzyskiego na lata2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.