Ulica Zagórska oddana do użytku

flash Gorące tematy Suchedniów
W czwartek 15 listopada symbolicznym przecięciem wstęgi oddano do użytku przebudowaną ul. Zagórską w Suchedniowie. Inwestycja ta powstała dzięki dobrej współpracy samorządu powiatu skarżyskiego z Lasami Państwowymi, z Świętokrzyskim Urzędem Wojewódzkim, instytucjami i firmami, które są na terenie Suchedniowa, a przede wszystkim z władzami Suchedniowa. Zadanie to kosztowało ponad 2 mln. złotych, 985 tys. to środki, które pochodziły z programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej.Otwarcia drogi dokonali: poseł Maria Zuba, wicewojewoda Andrzej Bętkowski, starosta Jerzy Żmijewski, wicestarosta Artur Berus, członek zarządu powiatu Anna Leżańska, wiceburmistrz Suchedniowa Dariusz Miernik, nadleśniczy Nadleśnictwa Suchedniów Piotr Fitas, przedstawiciele firmy MAXOL Sp z o.o., przedstawiciele wykonawcy PRD Starachowice oraz przedstawiciele Zarządu Dróg Powiatowych z dyrektorem Markiem Czyżem.

– Z Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych otrzymaliśmy dotację w wysokości pół miliona złotych. Otrzymaliśmy 160 tys. złotych dotacji z Urzędu Miasta Suchedniowa i 20 tys. z firmy Maxol. Pozostałe środki pochodziły z budżetu powiatu – mówił Jerzy Żmijewski. Starosta podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do budowy tej drogi.

 – Przepraszam mieszkańców, bo trzeba było trochę cierpliwości, żeby ta inwestycja  została zrealizowana. To nie było łatwe zadanie bo prace odbywały się w ciągłym ruchu samochodów – zaznaczał Jerzy Żmijewski.

– Dobrym duchem tej inwestycji była wojewoda Agata Wojtyszek, aby uzyskać środki rządowe z programu rozwój inwestycji drogowych, gminnych i powiatowych. Wiele starań włożyła, żeby taka kwota, niemal milion mogła trafić na tą inwestycję. Kolejne działania, które podejmowaliśmy w Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, żeby zwiększyć dotację, która trafiła z Nadleśnictwa Suchedniów, ale to nie zamykało bilansu w związki z tym trzeba było podjąć kolejne rozmowy. I tutaj również otrzymywałam wsparcie pani wojewody – mówiła Maria Zuba.

–  Rząd kontynuuje te programy, które mają na celu rozbudowywać drogi lokalne i w ten sposób poprawiać dostępność różnych miejscowości do większych aglomeracji oraz  powodować, że następuje rozwój ekonomiczny, gospodarczy w tych rejonach – podkreślał Andrzej Bętkowski.

 – W tym roku dzięki uprzejmości Dyrektora Generalnego, dzięki pieniądzom, które trafiły w funduszu leśnego dołożyliśmy pół miliona do inwestycji na ulicy Zagórskiej. Przez to chcemy pokazać, że lasy również żyją dla społeczeństwa, udostępniają tereny leśne, ale również dokładają i poprawiają bezpieczeństwo dla mieszkańców – zaznaczał nadleśniczy Piotr Fitas.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.