Ulica Pułaskiego czeka na remont

flash Gorące tematy Skarżysko

Ulica Pułaskiego w Skarżysku-Kamiennej od lat czeka na remont. Mieszkańcy mają już dość dziur, w których po deszczu pojawiają się ogromne kałuże.

– Bardzo prosimy o interwencję w tej sprawie, ulicą po deszczu nie da się praktycznie jechać. Przy tej ulicy mieszka wiceprezydent miasta oraz radny Rady Miasta. Od lat staramy się o remont naszej ulicy. Jedyne co jest zrobione to załatane dziury, ale to nie rozwiązuje problemu – mówi mieszkanka ulicy Pułaskiego.

Zapytaliśmy radnego Jacka Ciepińskiego, który mieszka przy ul. Pułaskiego jakie są szansę na remont ulicy w najbliższym czasie.

Ulica Pułaskiego miała być wyremontowana w tej kadencji. Obiecywał to pan prezydent Konrad Kronig mnie i mieszkańcom. Był to warunek popierania jego kandydatury na prezydenta Skarżyska-Kamiennej. Zostaliśmy oszukani. Po moich interwencjach i interpelacjach wpisano ulicę do remontu na 2019 rok w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Skarżysko-Kamienna (kwota 600 tys.) – mówi radny Jacek Ciepiński.

– Na ulicy Pułaskiego mamy problem z miejscami parkingowymi, chodnikami, które również są do remontu. Po opadach deszczu cała ulica jest zalana wodą, co powoduje brak bezpieczeństwa mieszkańców oraz utrudnienia w poruszaniu się – podkreśla radny.

– Informowałem o tym władze miasta wielokrotnie, jednak bez odpowiedzi. Po moich interwencjach i interpelacjach ulica jest łatana, co obecnie pozwala poruszanie się po niej gdy nie pada, ale to jednak za mało – zaznacza Jacek Ciepiński.

–  W miesiącu maju interweniowałem w tej sprawie dwa razy, doprowadziło to do tzw. cząstkowego remontu. Opieszałość i brak kompetencji władz miasta jest zastanawiająca. Przetargi na cząstkowe naprawy ulic można było przeprowadzić już w okresie zimowym i wyłonić wykonawcę Moim zdaniem są to zaniedbania i lekceważący stosunek do mieszkańców przez osoby zarządzające miastem.  Problemem w naszym mieście są również inne ulice jak również sprzątanie całego miasta. Posiadam zdjęcia gdzie worek ze śmieciami leżał dwa tygodnie na wysepce przy ul. 1 Maja na Kamiennej – powiedział radny Ciepiński.

Pan Kronig twierdzi, że jest pięknie za jego rządów, to dlaczego nie potrafi wyremontować ulicy w centrum miasta – pyta radny Ciepiński.

– Postępowanie takie jest celowe aby zdyskredytować moją osobę , jest mu nie na rękę ponieważ jestem osobą, która ujawnia nieprawidłowości tej władzy – dodaje.

– Jak już mówiłem ulica będzie remontowana w 2019 roku, jest wpisana w WPF, dopilnuje, żeby została wyremontowana – podkreśla. Przebudowa ulicy Pułaskiego na odcinku od ulicy Armii Krajowej do Moniuszki została ujęta w Wieloletniej Prognozie Finansowej gminy (okres realizacji – lata 2019-2020).

Zbyszek Biber

3 odpowiedzi na “Ulica Pułaskiego czeka na remont

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.