Strażacy ćwiczyli na zalewie w Bliżynie

Bliżyn flash Gorące tematy

Na przełomie lipca i sierpnia 2018 roku w ramach szkolenia doskonalącego strażacy z JRG PSP Skarżysko-Kamienna uczestniczyli w zajęciach z zakresu ratownictwa wodnego i medycznego. Szkolenie przeprowadzone na zbiorniku „Rejów” dla każdej zmiany służbowej przeprowadził Koordynator Ratownictwa Medycznego, który szczególny nacisk położył na działania ratownicze i udzielanie Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy.

– Wakacje w tym roku wyjątkowo sprzyjają kąpielom w zbiornikach wodnych, jednak nie wszyscy przestrzegają zasad bezpieczeństwa i bardzo szybko w Polsce rośnie liczba utonięć – podkreśla rzecznik prasowy  komendanta powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej bryg. Michał Ślusarczyk.

– Z tego powodu 3 sierpnia dla strażaków z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Skarżysku Kamiennej na akwenie „Bliżyn” przeprowadzono dodatkowe ćwiczenia z zakresu podstawowych technik ratownictwa wodnego – dodaje rzecznik.

– Podczas ćwiczeń przypomniano między innymi ratowanie i podejmowanie osoby tonącej oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Do ćwiczeń zastosowano sprzęt jakim dysponuje skarżyska jednostka oraz różne techniki jakimi można się posłużyć podczas ratowania osoby tonącej – mówi bryg. Michał Ślusarczyk.

W ćwiczeniach uczestniczyli również druhowie OSP Bliżyn. Ćwiczenia były prowadzone pod nadzorem instruktorów ze Specjalistycznej Grupy Wodno-Nurkowej ze Starachowic.

Opr. Zbyszek Biber

1 Komentarz dla “Strażacy ćwiczyli na zalewie w Bliżynie

  1. Świetna inicjatywa, może uchroni to kogoś przed tragedią w wakacje, chociaż ludzie są nieodpowiedzialni szczególnie po alkoholu a strażacy wszędzie nie będą, żeby ruszyć na ratunek.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.