Skarżysko po raz trzeci będzie gospodarzem Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego

flash Gorące tematy Skarżysko

Trwają intensywne przygotowania do trzeciej edycji Międzynarodowego Forum Inwestycyjnego. Dwie poprzednie edycje wydarzenia ściągnęły do naszego miasta licznych gości z zagranicy oraz wielu ekspertów. Konferencje i panele dyskusyjne były okazją do wymiany doświadczeń i nawiązywania nowych kontaktów biznesowych, ale przede wszystkim do promocji Skarżyska, jako miasta otwartego i profesjonalnie przygotowanego do wspierania przedsiębiorczości.

III Międzynarodowe Forum Inwestycyjne odbędzie się 31 sierpnia i 1 września. Zarówno prezydent miasta, jak i odpowiedzialne za organizację wydarzenia Centrum Obsługi Inwestora pracują nad programem Forum i dogrywają szczegóły. W kwietniu prezydent miasta i dyrektor COI rozmawiali na ten temat z przedstawicielami Izby Włosko-Polskiej, z którą współpraca trwa już kilka lat.

– Izba Włosko-Polska jak co roku włączy się w organizację tego wydarzenia. O szczegółach w czasie pobytu w Tychach rozmawiałem z prezesem Izby, Claudio Rigola – mówi Konrad Krönig, prezydent Skarżyska-Kamiennej. – Współpraca naszego miasta z Izbą Włosko-Polską oraz dotychczasowe Fora Inwestycyjne przynoszą konkretne efekty. W Skarżysku już zarejestrowała się firma z włoskim kapitałem. Wkrótce Rada Programowa Skarżyskiego Inkubator Technologicznego będzie podejmowała decyzję, czy firma ta będzie mogła działać w Inkubatorze. Jestem przekonany, że to tylko formalność. Dodam, że w mieście pojawia się coraz więcej firm z zagranicznym kapitałem. W Inkubatorze funkcjonuje także firma z fińskim kapitałem. Miejską działkę nabyła niedawno duża grupa kapitałowa z Turcji, która planuje wybudowanie tam fabryki i według zapewnień inwestora, zatrudnienie znajdzie w niej kilkadziesiąt osób. To efekt naszych licznych wyjazdów, rozmów z przedstawicielami izb przemysłowo-handlowymi, współpracy z organizacjami międzynarodowymi wspierającymi biznes. Działania te na pewno będziemy kontynuowali – zapewnia prezydent.

Środowisk międzynarodowych na pewno nie zabraknie w czasie tegorocznego Forum Inwestycyjnego. Jak wyjaśnia Sławomir Ciaś, dyrektor Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku, tematem przewodnim tegorocznego Forum będzie współpraca wschód – zachód.

– Jesteśmy miastem na szlaku i dlatego możemy łączyć wschód z zachodem. W czasie Forum chcielibyśmy dać możliwość spotkania się przedsiębiorców z takich krajów jak Ukraina, Białoruś, Armenia, Kazachstan z przedsiębiorcami z zachodu, na przykład z Niemiec, Włoch, Francji, ale także Stanów Zjednoczonych i Kanady. W to połączenie chcemy wkomponować firmy ze Skarżyska-Kamiennej, które mają bardzo ciekawą ofertę, są gotowe do kooperacji z przedsiębiorcami zagranicznymi i które często oferują interesujące towary dla dużych graczy na rynku międzynarodowym. Wielu skarżyszczan zapewne nie wie, że w naszym mieście działa producent opakować dla firmy Makita, w naszym mieście powstają lakiernie proszkowe, które sprzedawane są na całym świecie, mamy producentów z branży metalowo-maszynowej znanych za granicą – mówi Sławomir Ciaś.

Rejestracja udziału w III Międzynarodowym Forum Inwestycyjnym ruszy pod koniec maja. O szczegóły można dopytywać w Centrum Obsługi Inwestora. Udział w MFI jest bezpłatny.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.