Rondo im. Tadeusza Mazowieckiego? – czy pomysł Marzeny Okły-Drewnowicz wejdzie w życie?

flash Gorące tematy Skarżysko

Rondo im. Tadeusza Mazowieckiego, to propozycja posłanki Marzeny Okły – Drewnowicz, na nazwę ronda turbinowego przy zbiegu ulic Jana Pawła II, Krakowskiej i Wojska Polskiego  w Skarżysku-Kamiennej. We wtorek, 22 maja, posłanka zorganizowała konferencję prasową podczas której złożyła na ręce Przewodniczącego Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej odpowiedni wniosek 

Podczas konferencji posłanka przypomniała historię realizacji zadania, podkreślając przy tym swoją rolę i zaangażowanie w ww. projekt

– Bardzo się cieszę, że po wielu latach  starań udało się przebudować bardzo niebezpieczne skrzyżowanie na rondo. Bardzo dziękuje mieszkańcom Skarżyska-Kamiennej, że podejmowali u mnie kilka lat temu bardzo liczne interwencje, żeby udało przebudować się to skrzyżowanie. Nie było to łatwe, dlatego, że była to nowo otwarta droga i nawet nie było tytuł prawnego, żeby można było przeznaczyć środki na jakiekolwiek remonty czy modernizację, ponieważ to była nowa inwestycja – podkreślała Marzena Okła – Drewnowicz.

– Dzisiaj cieszę się, że Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad doprowadziła do przebudowy tego skrzyżowania na rondo. Ale tak jak kiedyś inicjowaliśmy tą przebudowę, tak dzisiaj zwracam się z bardzo gorącym apelem do radnych Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej, apel składam na ręce przewodniczącego Leszka Golika, aby temu rondu nadać nazwę im. Tadeusza Mazowieckiego – powiedziała posłanka.
– Tak się wymownie i symbolicznie złożyło, że droga wiodąca, właśnie od tego ronda,  prowadzi do ronda Solidarności. Bardzo bym chciała, aby to rondo nosiło imię Tadeusza Mazowieckiego, pierwszego niekomunistycznego premiera, który położył olbrzymie zasługi właśnie w tym solidarnościowym zrywie oraz wyrósł z jego ideałów, które doprowadziły go do uformowania pierwszego rządu wolnej, demokratycznej Polski – zaznaczała Marzena Okła-Drewnowicz.
– Myślę, że w Skarżysku, mieście o pięknej solidarnościowej karcie, ta opowieść zabrzmi donoście i dobitnie – dodaje.
– Byłoby bardzo na miejscu, aby radni Rady Miasta przychylili się do mojego apelu. Mam nadzieję, że i mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej będą tego samego zdania. Również  mogę poprosić panią poseł Marię Zubę, która przecież przez wiele lat była działaczką aktywną Unii Wolności, że wesprze nadaniu temu rondu nazwę im. Tadeusza Mazowieckiego. Liczę na to bardzo gorąco  i przypominam, że właśnie kto jak kto, ale pierwszy premier – pierwszego niekomunistycznego rządu wolnej Polski zawsze prowadził do zgody. Mam nadzieję, że ponad podziałami politycznymi to rondo będzie miało nazwę im. Tadeusza Mazowieckiego – mówiła posłanka Marzena Okła- Drewnowicz.

Zbyszek Biber

1 Komentarz dla “Rondo im. Tadeusza Mazowieckiego? – czy pomysł Marzeny Okły-Drewnowicz wejdzie w życie?

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.