Postawa godna naśladowania

flash Oświata

Kilka dni przed świętami, będąc samemu w domu chłopcy zauważyli pożar, paliły się łąki w pobliżu ich domu, nie zastanawiając się ani chwili wykręcili numer do Straży Pożarnej zgłaszając zagrożenie. Wezwani strażacy szybko zjawili się na miejscu i ugasili pożar, który zbliżał się do zabudowań. Obaj chłopcy za postawę godną naśladowania zostali nagrodzeni podczas powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej drobnymi upominkami w postaci piłek przez Komendanta Powiatowego PSP w Skarżysku-Kamiennej bryg. Marcina Machowskiego.

– Zawsze i wszędzie będę promował taką postawę obywatelską, my jako PSP prowadzimy akcję STOP Pożarom Traw, jest to naganny proceder, który jest coraz częściej spotykany, a nie przynosi żadnych korzyści. Chłopcom bardzo dziękuję – mówił komendant.
– Znamy wszystkie numery alarmowe na pamięć, więc nie było problemu, żeby zadzwonić po odpowiednie służby – podkreślał Bartek.
– Graliśmy na komputerze w gry, gdy mój brat Bratek skończył, przyszła kolej na mnie, wtedy straszenie zaświeciło słońce i podszedłem do okna, żeby zasunąć rolety, wtedy zauważyłem, że palą się łąki – mówił siedmioletni Kuba Dulemba. 
– Mój młodszy brat powiedział mi, że jest pożar, od razu zadzwoniłem pod numer 998 i powiedziałem, że palą się trawy, ogień bardzo szybko się rozprzestrzeniał, na szczęście Straż przyjechała szybko i w porę ugasiła pożar – powiedział Bartek Dulemba.
W spotkaniu chłopcom towarzyszył tata Sebastian, który podobnie jak mama Anna, jest funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – Kamiennej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.