WORD na wyciągnięcie ręki?

flash Skarżysko

Czy mieszkańcy Skarżyska i ościennych gmin będą mogli zdawać egzamin na prawo jazdy na miejscu? Okazuje się, że jest realna szansa. Zarząd Powiatu Skarżyskiego podjął starania mające na celu utworzenie w powiecie skarżyskim oddziału świętokrzyskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.


Na temat przeprowadzania egzaminów na prawo jazdy kat. A i B w miastach prezydenckich, w tym w Skarżysku-Kamiennej pisaliśmy już nie raz na łamach TYGODNIKA. W 2013 roku Sejm uchwalił ustawę zezwalającą na przeprowadzenie egzaminów na prawo jazdy kategorii A i B w miastach prezydenckich. Skarżysko znalazło się na liście miast, w których będzie można zorganizować ośrodek egzaminacyjny. Skorzystał Ostrowiec Świętokrzyski i stał się drugim po Kielcach miastem w regionie, gdzie można zdawać egzamin na prawo jazdy.

Z całą pewnością powstanie oddziału doprowadziłoby to do zmniejszenia korków i natłoku samochodów szkół jazdy na ulicach miast, w których istnieją obecnie ośrodki WORD. Skróciłby się także czas oczekiwania na egzamin, a co najważniejsze utworzenie oddziału WORD w Skarżysku dawałoby możliwość zdawania egzaminów na prawo jazdy w Skarżysku-Kamiennej.

Zarząd Powiatu Skarżyskiego wystąpił do Zarządu Województwa Świętokrzyskiego z wnioskiem o wyrażenie zgody na utworzenie w Skarżysku-Kamiennej oddziału świętokrzyskiego WORD.  Jest nawet miejsce, gdzie taki ośrodek mógłby powstać. Jest to teren Zespołu Szkół Technicznych, który dysponuje bazą oraz obiektami – placem manewrowym, salą egzaminacyjną, pomieszczeniem administracyjnym, które nadają się do przeprowadzania szkoleń i egzaminowania przyszłych kierowców.

– Utworzenie w naszym powiecie takiego oddziału dawałoby możliwość zdawania praktycznych i teoretycznych egzaminów na prawo jazdy w Skarżysku-Kamiennej – podkreśla starosta Jerzy Żmijewski. – Według danych, jakie posiadamy w starostwie powiatowym, w roku 2016 egzamin na prawo jazdy poza ośrodkami województwa świętokrzyskiego zdawało ponad tysiąc mieszkańców powiatu skarżyskiego, z czego 987 osób zdawało egzamin w ośrodku w Radomiu – dodaje starosta.

Pojawienie się w Skarżysku oddziału WORD byłoby nie tylko ułatwieniem dla mieszkańców powiatu skarżyskiego, ale także dla mieszkańców z innych powiatów ościennych, w tym także sąsiadującego powiatu szydłowieckiego.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.