Ulice jak nowe

flash Skarżysko

W środę 21 grudnia, odbył się oficjalny odbiór wyremontowanych ulic: Szydłowieckiej i Wiejskiej oraz fragmentu ulicy Niepodległości w Skarżysku-Kamiennej. Inwestycję prowadziło Starostwo Powiatowe przy finansowym wsparciu miasta.

Zadanie sfinansowane zostało ze środków własnych powiatu zarezerwowanych w budżecie powiatu w wysokości 2 mln 630 tys. zł, gminy Skarżyska-Kamiennej, która zadeklarowała kwotę 440 tys. zł oraz z dotacji wojewody świętokrzyskiego w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”, która wynosi 50% wartości przetargowej środków kwalifikowanych realizowanego zadania.

W oficjalnym odbiorze wyremontowanych ulic uczestniczyli: przedstawiciele władz miasta, prezydent Konrad Krönig i jego zastępca Andrzej Brzeziński, powiatu ze starostą Jerzym Żmijewski i Anną Leżańską, członkiem zarządu powiatu na czele, firmę realizującą zadanie  reprezentował prezes Budromost – Starachowice Ryszard Wojton.

Ta inwestycja była potrzebna, rozwiąże problemy komunikacyjne, odciąży pozostałe dwie ulice, zwiększy bezpieczeństwo. Mamy tu kolejne bezkolizyjne skrzyżowanie, myślę, że jeśli przedstawiciele wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej Policji nie mają zastrzeżeń, co do oznakowania i bezpieczeństwa, to poza drobnymi pracami porządkowymi, które jeszcze będą wykonywane, inwestycję uważamy za zakończoną. Niech te ulice dobrze i bezpiecznie służą mieszkańcom – mówił Jerzy Żmijewski, starosta skarżyski.

– Chciałby zaakcentować dobrą współpracę w tej kadencji między miastem a powiatem. Dla mieszkańców bez znaczenia jest czy droga jest powiatowa czy miejska, chcą chodzić po drogach prostych, tak samo jest z chodnikami. Dzięki dobrej współpracy udaje nam się realizować dużo inwestycji. Za tę współpracę dziękuję wszystkim radnym z miasta i powiatu – podkreślał prezydent Konrad Krönig.

– Nie była to łatwa budowa, ale skończyła się sukcesem. Sukcesem jest również to, że skończyliśmy ją bezpiecznie, że nie stało się nic złego w czasie tej trudnej przebudowy. Człowiekowi droga jest potrzebna zawsze, na każdym etapie życia, dlatego gratuluję obu samorządom tej inwestycji. Wszystkim użytkownikom tych dróg, życzę, aby jeździło się bezpiecznie przez długie lata – zaznaczył prezes firmy Budromost – Starachowice Ryszard Wojton.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.