Uświadamiali kierowców, szkolili kapłanów

flash Paragraf

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego skarżyskiej komendy przeprowadzili działania profilaktyczne ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa pieszych użytkowników dróg.

– Akcja została podyktowana niepokojąco rosnącą liczbą zdarzeń drogowych, w tym potrąceń pieszych. Jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych jest brawura kierowców, nie udzielenie pierwszeństwa przejazdu oraz nie udzielanie pierwszeństwa pieszym – podkreśla mł. asp. Damian Szwagierek, oficer prasowy KPP.

– Policjanci uświadamiali kierowców do czego może doprowadzić pośpiech i roztargnienie za kierownicą, lekkomyślne zachowanie na drodze, lekceważenie zasad ruchu drogowego oraz wręczali ulotki profilaktyczne informujące o obowiązkach każdego kierowcy zbliżającego się do przejścia dla pieszych – dodaje.

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym mówiono także podczas szkolenia dla duchownych z powiatu skarżyskiego dotyczącego bezpieczeństwa na terenach parafii i właściwego zabezpieczania mienia, które odbyło się na terenie Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej.

– Zwrócono uwagę na dużą liczbę wypadków komunikacyjnych na terenie powiatu, w tym potrąceń pieszych. Policjanci przekazali kapłanom przygotowany „Apel” do odczytania podczas nabożeństw. W odezwie do mieszkańców wskazano główne przyczyny wypadków drogowych i sposoby właściwego zachowania się na drodze – mówi Damian Szwagierek.

W spotkaniu wzięło udział kilkudziesięciu duchownych. Omówiono sposoby zabezpieczeń obiektów sakralnych i plebanii. Dyskutowano m. in. o bezpieczeństwie księży podczas wizyt duszpasterskich, wskazywano najczęstsze przestępstwa popełniane na szkodę duchownych, zwrócono uwagę na przestępstwa o charakterze terrorystycznym i sposoby postępowania w związku z podejrzeniem takiego zdarzenia.

Od początku roku na terenie powiatu skarżyskiego doszło do 75 wypadków, w których rannych zostało 89 osób, a 5 osób poniosło śmierć.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.