Reset głów wystarczył

flash Sport

Trafienie byłego króla strzelców III ligi małopolsko-świętokrzyskiej było już szóstym golem w rundzie jesiennej. Kluczem do wygranej okazała się bramka na 2:0 z rzutu karnego, którego Anduła sam wywalczył. – Za dużo było nerwowości w naszych poczynaniach. Prowadząc różnicą dwóch goli i mając w składzie wielu, tak doświadczonych zawodników nie powinniśmy dopuścić do takiej sytuacji. Potrzebny był spokój – podsumował niedzielne starcie Janusz Cieślak, szkoleniowiec Łysicy. – Niepotrzebnie wdaliśmy się w klincz. Przed przerwą dostaliśmy bramkę na 1:2. Miałem nadzieję, że po tym jak Szymon Michta umieścił futbolówkę w siatce, z Naprzodu zejdzie powietrze, a nam będzie grało się zdecydowanie łatwiej. Założenia były takie by kontrować. Po zmianie stron mieliśmy ku temu okazje. Trzeba było postawić kropkę nad „i” – dodał.

Trener Cieślak w porównaniu do również wygranego meczu z Nidzianką Bieliny dokonał zmiany ustawienia. Z klasycznego 4-4-2 na 4-3-3. Czy jego zdaniem takie rozwiązanie taktyczne zdało egzamin? – W wielu momentach na pewno. W formacji ofensywnej mamy kreatywnych zawodników, którzy wiedzą co zrobić z piłką, kiedy ja otrzymają. Moją rolą jako trenera jest to by umiejętnie to wykorzystać. W poruszaniu się na murawie mają wolną rękę. To elektrony, które potrafią same poszukać pozycji – ocenił Cieślak, nie szczędząc miłych słów pod adresem Michty. – Pół żartem, pół serio można powiedzieć, że wrócił starty, dobry Szymon. Harował na całym boisku. Kiedy będzie miał więcej wsparcia, zwłaszcza z drugiej linii, z jego postawy będziemy jeszcze bardziej zadowoleni – podkreślił opiekun Łysicy.

W najbliższą niedzielę jego ekipa zmierzy się na wyjeździe z Neptunem Końskie, sąsiadem w tabeli. Bodzentynianie będą musieli radzić sobie bez Radosława Kardasa, jednego z dwójki podstawowych, środkowych obrońców. Były defensor ostrowieckiego KSZO ukarany został czwartą żółtą kartką. – Postaramy się tą lukę załatać. Dla nas to spora strata. Radek potrafi wykorzystać swoje świetne warunki fizyczne i umie znaleźć się w polu karnym przeciwnika – zakończył Cieślak.

IV liga świętokrzyska
6. kolejka (31 sierpnia)
POGOŃ STASZÓW – ŁYSICA BODZENTYN 1:0 (0:0)
1:0 Przemysław Rzepa (60)
ŁYSICA: Ścisłowicz — Kardas Ż, Szymoniak Ż, Ryba, D. Chrzanowski (82. Garbacz), Kołodziejski, Pawłowski, Kalista, D. Kowalski (78. Dulęba), Michta, Anduła. Trener: Janusz Cieślak.
7. kolejka (4 września)
ŁYSICA BODZENTYN – NAPRZÓD JĘDRZEJÓW 3:1 (2:1)
1:0 Radosław Kardas (13), 2:0 Dariusz Anduła (36)-karny, 2:1 Rafał Krzysztofik (41), 3:1 Szymon Michta (53)
ŁYSICA: Ścisłowicz – Dulęba, Kardas Ż, Szymoniak, Kołodziejski, M. Kalista (83. Kucała), Ryba, Pawłowski, D. Chrzanowski (80. Garbacz), Michta, Anduła (67. D. Kowalski). Trener: Janusz Cieślak.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.