Ośrodek Kultury miastu

flash Suchedniów

Pod takim tytułem w Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica” w Suchedniowie odbył się koncert z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dla publiczności przygotowano wiele atrakcji.

Sala widowiskowa suchedniowskiej „Kuźnicy” 3 maja wypełniła się po brzegi. Mieszkańcy wspólnie uczcili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Nie zabrakło władz miasta – burmistrza Cezarego Błacha oraz jego zastępcy Dariusza Miernika, radnych miejskich. Wszystkich gości powitał Andrzej Karpiński, dyrektor „Kuźnicy”.

W programie koncertu znalazł się program słowno-muzyczny poświęcony Konstytucji 3 Maja, który przygotowała młodzież z Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Suchedniowie. Na scenie zaprezentowali się także tancerze z Formacji Tanecznej „Axis”.

W drugiej części koncertu można było wysłuchać koncertu Kwartetu Smyczkowego „OMEGA” działającego przy Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach. Kwartet wystąpił w składzie: Krystyna Goncerzewicz (skrzypce), Marian Kupisz (altówka), Dorota Andrejas-Bałaga (wiolonczela), Grzegorz Jerzak (kontrabas). W repertuarze Kwartetu Smyczkowego można było usłyszeć utwory muzyki klasycznej i popularnej m.in. walce oraz polki Johana Straussa.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.