Nie cyckamy się z rakiem

flash Skarżysko

Grupa Biegający Suchedniów, Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy sieBIEGA oraz Urząd Miasta i Gminy Suchedniów już po raz drugi zorganizowali Suchedniowski Bieg Kobiet. Impreza się rozrasta, w zeszłym roku uczestniczyło w niej około 30 pań, w tegorocznej edycji trasę biegu pokonało 186 kobiet.

– W ubiegłym roku z okazji Dnia Kobiet, odbył się spontaniczny kameralny bieg, który bardzo spodobał się uczestniczkom, mieszkankom Suchedniowa i okolic, a także obserwatorom płci męskiej. Dlatego też chcieliśmy kontynuować tę spontaniczną akcję również i w tym roku, ciszymy się, że jest Nas coraz więcej – podkreślali organizatorzy.

Bieg miał charakter happeningu, nie liczył się czas ani miejsce, ważna była dobra zabawa i idea jaka przyświeca temu wydarzeniu. Organizatorzy – Świętokrzyskie Stowarzyszenie Biegaczy SieBIEGA, zwracają szczególną uwagę na profilaktykę nowotworową wśród kobiet, w szczególności na profilaktykę raka piersi. Celem biegu było  także upowszechnianie biegania jako najprostszej formy ruchu, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia wśród mieszkanek Suchedniowa, promocja Miasta Suchedniów jako przyjaznego dla biegaczy.

Dla uczestniczek biegu organizatorzy przygotowali kilka niespodzianek, m.in. bezpłatne badania mammografem, porady lekarskie i poczęstunek na mecie. Wszystkie Uczestniczki, które ukończyły Bieg, otrzymały pamiątkowy medal,  pierwsze trzy zawodniczki na mecie otrzymały pamiątkowe puchary. Jaki pierwsza na mecie zameldowała się Wioletta Jaśkowska z Suchedniowa, druga była Aneta Woźniak ze Skarżyska – Kamiennej, trzecia Anna Latkowska z Kielc.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.