Radni złożyli ślubowanie, Bartosz Młynarczyk przewodniczącym

flash Skarżysko

Obrady pierwszej sesji Młodzieżowej Rady Miasta otworzył Leszek Golik, przewodniczący Rady Miasta. Wybory odbyły się we wszystkich szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie miasta. W skład Rady weszło 21 uczniów, plus dwóch inicjatorów założenia MRM Karol Szapsza i Bartosz Młynarczyk. Nowo wybrani radni odebrali z rąk prezydenta miasta zaświadczenia o wyborze do rady.

Dorota Brzozowska, Bartosz Janowski, Tomasz Stępnik, Daniel Paz Plucner, Dominik Potrzeszcz, Paweł Serek, Krzysztof Kaczmarczyk, Dorota Lenzion, Kamil Karbownik, Karolina Adamczyk, Mikołaj Leszczyński, Amadeusz Bilski, Igor Boćkowski, Karolina Nawrot, Artur Sowa, Jakub Gałek, Aleksandra Stępień, Zuzanna Maria Dąbrowska, Krystian Jan Szczygieł, Kamila Zalewska, Bartosz Młynarczyk i Karol Szapsza to 23 radnych Młodzieżowej Rady Miasta w Skarżysku – Kamiennej. Inauguracyjna sesja odbyła się 1 lutego w patio Miejskiej Centrum Kultury. Młodzi radni odebrali zaświadczenia o wyborze i złożyli ślubowanie. Najważniejszymi punktami obrad było wybranie przewodniczącego i wiceprzewodniczącego Młodzieżowej Rady Miejskiej. Przewodniczącym został Bartosz Młynarczyk, uczeń Gimnazjum nr 1, na wiceprzewodniczącego wybrano Daniela Paz Plucnera z II LO im. A.Mickiewicza. Sekretarzem została Karolina Adamczyk. Wybrano także składy komisji stałych Młodzieżowej Rady (Oświaty i Kultury, Sportu i Zdrowia, Infrastruktury i Środowiska oraz Rewizyjnej).

–  Nie byłem pewny czy zostanę wybrany na przewodniczącego, czy rada zaufa mi na tyle i powierzy mi tak bardzo ważne zadanie. Jestem bardzo zadowolony i liczę na to, że razem z radnymi będziemy wspólnie działać, aby razem zmieniać Skarżysko. Mam już szczegółowy plan jak będzie działać rada w pierwszej kadencji. M.in. chcę, aby nasza rada wstąpiła do Polskiej Organizacji Młodzieżowej, która wspiera wszechstronny rozwój młodzieży – powiedział zaraz po wyborze na funkcję przewodniczącego Bartosz Młynarczyk. – Tak naprawdę już od dziecka interesowałem się polityką i samorządem terytorialnym, kandydowałem na przewodniczącego ponieważ wiem, że posiadam kompetencję do pełnienia tak ważnej funkcji i wiem, że podołam zadaniom jakie stoją przede mną – podkreślał.

Młodzieżówa Rada Miasta pełnić będzie rolę konsultacyjną i doradczą Rady Miasta Skarżyska – Kamiennej na rzecz wspierania i upowszechniania idei samorządowej oraz propagowania aktywności społecznej wśród młodzieży. Celem działań MRM jest reprezentowanie interesów młodzieży wobec instytucji samorządowych i rządowych oraz organizacji pozarządowych, zgłaszanie wniosków i opinii w ramach szeroko pojętych problemów młodzieży, oraz umożliwienie młodzieży aktywnego udziału w życiu społecznym miasta.

– Serdecznie gratuluję wszystkim wybranym radnym. Bardzo cieszy mnie, że w tym gronie licznie znajdują się również kobiety. Ja byłem najmłodszym radnym w Radzie Miasta w Skarżysku przez dwie kadencje. Zawsze mi tych kobiet w samorządzie brakowało. Mam nadzieję, że to jest początek nowych praktyk. Dla mnie jest to ważne wydarzenie, od początku popierałem tą inicjatywę. Cieszy mnie, że udało się Nam to wspólnie zrealizować. Bardzo dziękuję radnym Rady Miasta, za to, że również poprali ten pomysł. Wam gratuluję i liczę, że jest to początek prawdziwej samorządowej pracy u podstaw – powiedział Konrad Kronig, prezydent miasta.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.