Paczki na święta

flash Rozmaitości

Kolejne rodziny otrzymają pomoc na święta dzięki akcji Polskiego Czerwonego Krzyża. PCK w Skarżysku-Kam., w ramach ogólnopolskiej akcji „Czerwonokrzyska gwiazdka” przygotował i przekazał 70 paczek żywnościowych dla najuboższych rodzin z powiatu skarżyskiego. Wolontariusze szkolnego koła PCK działającego przy Gimnazjum nr 1, 2, I i II LO, SP 4 oraz ZSE, ZST-M, ZSS-U w Skarżysku-Kam. zebrali ok. 700 kg artykułów żywnościowych (m. in. mąka, cukier, ryż, kasza, olej, konserwy, makarony, słodycze) na wartość ok. 4.565 złotych. Dzięki temu udało się przygotować 57 paczek.

– Z otrzymanej darowizny pieniężnej od PGE Dystrybucja zakupiono artykuły spożywcze i chemiczne na kwotę 1.800 zł i przygotowano kolejne 13 paczek. Łącznie przekazano 70 paczek świątecznych dla najuboższych – podsumowuje Barbara Lipnicka z PCK.

W ramach pomocy przedświątecznej Zdzisław Latała, skarżyski filantrop, przekazał do PCK nową odzież dla dzieci i dorosłych, która zostanie wydana dla podopiecznych PCK.

Rodziny do otrzymania paczek typowali szkolni pedagodzy wraz z dyrekcją ze szkół: SP nr 1, 2, 3, 5, 7, 8, 9, 13,Gim nr 1, 2, I i II LO, ZSE, ZST-M, ZSS-U w Skarżysku-Kam. oraz SP w Grzybowej Górze i Gimnazjum w Skarżysku-Kościelnym.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.