Sygnalizacji nie będzie

flash Skarżysko

Nie tylko mieszkańcy Skarżyska-Kamiennej, ale także i ci, którzy przejeżdżali przez miasto i próbowali wyjechać z ulicy Paryskiej na krajową „siódemkę” wiedzą, że jest to dość problemowe. Najgorzej mają ci kierowcy, którzy chcą skręcić w lewo.

– Wyjazd z ulicy Paryskiej, wszystko jedno od której strony, niejednokrotnie graniczy z cudem z uwagi na duże natężenie ruchu na trasie S7 i dużą prędkość pojazdów, które się na niej poruszają – twierdzi pani Karina. – Sytuacja bardzo pogarsza się w godzinach popołudniowych, a staje się niezwykle niebezpieczna w piątki. Polecam wyjazd z ul. Paryskiej w piątek, powiedzmy ok. godziny 17:00. Dochodzi wówczas do wymuszeń pierwszeństwa lub wyjeżdżania bez zachowania bezpiecznego marginesu bezpieczeństwa, bo inaczej po prostu wyjechać się nie da – twierdzi nasza Czytelniczka. – Sytuację pogarszają dodatkowo zniecierpliwieni kierowcy stojący w długim ogonku oczekującym na wyjazd, którzy niejednokrotnie zajeżdżają drogę pierwszemu kierowcy, ryzykując własnym i cudzym życiem i zdrowiem – dodaje.

Podobnie na Piłsudskiego

Taki sam problem kierowcy mają na skrzyżowaniu trasy S7 i ulicy Piłsudskiego.

– W tych dwóch punktach dochodzi często do kolizji i wypadków. Czy trzeba jakiegoś tragicznego zdarzenia, żeby wreszcie ktoś zajął się tym newralgicznym punktem w mieście i uregulował ruch za pomocą sygnalizacji świetlnej, która w tym miejscu jest niezbędna? Padały już głosy, że się to nie opłaca bo odcinek ten będzie remontowany. Na razie jednak do początku prac daleko, a do tego czasu może tu zginąć wielu ludzi – zauważa pani Karina.

Winni ekolodzy?

Generalna Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach nie ma dobrych wieści dla kierowców.

– Na obecnym śladzie drogi krajowej nie przewidujemy żadnych inwestycji – wyjaśnia Małgorzata Pawelec-Buras, starszy specjalista do spraw komunikacji Społecznej GDDKiA w Kielcach. – Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia nowej inwestycji – budowy ekspresowej „siódemki” po nowym śladzie. Jest już decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, którą ekolodzy zaskarżyli, mamy zezwolenie na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) – trwa postępowanie odwoławcze u Ministra Infrastruktury i Rozwoju, trwa przetarg. Działania ekologów opóźniają rozpoczęcie prac. Dla mieszkańców planowane dwa węzły z pewnością ułatwiłyby komunikację lokalną – podkreśla Małgorzata Pawelec-Buras.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.