Jest w orkiestrach dętych jakaś siła

flash Suchedniów

Impreza rozpoczęła się przemarszem Gminno-Szkolnej Orkiestry Dętej Sitkówka – Nowiny spod Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie przed budynek Centrum Kształceniowo- Integracyjnego. Tuż za Orkiestrą szedł Cezary Błach, burmistrz Bodzentyna, przewodnicząca Rady Miasta, radni, mieszkańcy.

Niestety pogoda nie dopisała, ale mimo wszystko nie przerwano imprezy, choć już na to się zanosiło. Jako pierwsza na scenie wystąpiła Parafialna Orkiestra Dęta z Odrowążka „Perły Wincentego”, a tuż po niej koncert dała Gminno-Szkolna Orkiestra Dętej Sitkówka – Nowiny. Na scenie zaprezentowały się także: Orkiestra Huty Szkła Gospodarczego Tadeusza Wrześniaka ze Staszowa” Suchedniowska Orkiestra Dęta działająca przy Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica”, Chór Żołnierski Świętokrzyskie Echa.

Organizatorzy zadbali także i o inne atrakcje. Nie zabrakło stoiska z jadłem świętokrzyskim. Można było zjeść chleb ze smalcem, łazanki, spróbować pysznych domowych wypieków.

Organizatorem imprezy było Centrum Kształceniowo-Integracyjne w Michniowie i Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica”. Imprezę współfinansowało Starostwo Powiatowe w Skarżysku-Kamiennej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.