Zlot rowerzystów w Skarżysku

flash Skarżysko

Od czwartku do soboty w Skarżysku – Kamiennej odbywał się VII Zlot Rowerzystów, organizowany przez Społeczność Rowerzystów narowerze.info. Wśród cyklistów – obok skarżyszczan – byli też goście z takich miast jak Gdańsk, Szczecin, Chorzów, Ruda Śląska, Warszawa, Olsztyn, Starogard Gdański, Świnoujście, Grudziądz, Zielona Góra, Gliwice, Lublin, Częstochowa, Tarnowskie Góry, Katowice, Wrocław, Kielce. W sumie w zlocie uczestniczyło 68 rowerzystów.

Zloty społeczności narowerze.info odbywają od 2009 roku. Pierwszy zlot odbył się na ziemi lubuskiej – w Łagowie. Kolejny w Wielkopolsce. Gospodarzem III zlotu była Rewa koło Gdyni, następnego – Bory Tucholskie. Piąta edycja zlotu odbywała się w okolicach Olsztyna, w kolejnym roku cykliści zgromadzili się w miejscowości Śrem w Wielkopolsce, a tegoroczny Zlot odbywa się w Skarżysku z inicjatywy Mirosława Bąka.

Uczestnicy zlotu zwiedzili m.in.Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej, Muzeum Orła Białego, Klasztor w Wąchocku, Ekomuzeum w Starachowicach. W miasteczku zlotowym, które mieściło się na Rejowie odbywały się imprezy integracyjne. Najmłodszy uczestnik zlotu liczył zaledwie trzy latka.

W piątek, 5 czerwca, z uczestnikami spotkał się prezydent Konrad Krönig, który objął patronat nad zlotem. Życzył rowerzystom udanego i pełnego wrażeń pobytu w Skarżysku.

– Mam nadzieję, że spędzicie tutaj udany weekend i będziecie do naszego miasta wracać. Przede wszystkim dziękuję panu Mirosławowi Bąkowi, który wystąpił z inicjatywą, by tegoroczny zlot rowerzystów odbył się właśnie w Skarżysku i jego okolicach – mówił w czasie spotkania z grupą rowerzystów Konrad Kronig. – Życzę Wam udanego i pełnego wrażeń zlotu – dodał.

– Głównym celem zlotu jest spotkanie się społeczności rowerzystów, którzy udzielają się na portalu narowerze.info. W tym roku właśnie nam przypadła przyjemność gościć rowerzystów w naszym mieście. Zawsze na zakończeniu zlotu ochotnik zgłasza się do organizacji następnego spotkania. W tej chwili mamy około 300 użytkowników portalu, aktywnie działa stu – mówił Mirosław Bąk.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.