Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat

flash Oświata

Najważniejszym celem imprezy jest wywoływanie na twarzach dzieci uśmiechu. Impreza polega w dużej mierze na aukcji wartościowych przedmiotów na rzecz dzieci z Zespołu Placówek „Przystań” w Skarżysku-Kamiennej. Jak co roku, także i teraz zainteresowanie imprezą charytatywną było bardzo duże.

– Impreza bardzo się udała, dopisali ludzie. Atmosfera była wspaniała, a goście bardzo hojni, to nas najbardziej cieszy. Za największą kwotę został wylicytowany kosz pełen niespodzianek, czyli przetwory domowe, wystawiony był za 35 złotych a poszedł za 370 złotych. Piłka ręczna od Bogdana Wenty została sprzedana za 320 złotych – mówi Izabela Żak, jedna z organizatorek.

– Fajnie, że coraz więcej osób bierze udział w naszej akcji. Dużym powodzeniem cieszyły się Kubusie Puchatki, jeden z obrazów kupił z własnych pieniążków Karol Jamróz za 170 złotych. 800 złotych zebraliśmy na samych Kubusiach – zaznacza.

– Podczas aukcji wystąpiły dzieci z „Przystani” przygotowane przez Iwonę Konieczną i Małgorzatę Pękale, odbył się pokaz zapasów klubu Podzamcze Chęcińskie sekcji ze Skarżyska Kościelnego. Dla zebranych pokaz tańca dali Wojtek i Patrycja z Respekt Dance – dodaje Izabela Żak.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i przyczynili się do zebrania tak dużej kwoty, która zostanie przeznaczona na letni wypoczynek podopiecznych „Przystani” – podkreśla.

Wśród przybyłych gości znaleźli się m.in: poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Wenta, przedstawiciele władz powiatu Artur Berus i Katarzyna Bilska, dyrektor ZSTM Joanna Żurawka, przedstawicielka Policji Anna Sławińska, motocykliści, przedsiębiorcy, członkowie 13 Świętokrzyskiego Korpusu Polski Drużyn Strzeleckich, kibice Widzewa i Granatu oraz przyjaciele „Przystani”. Akcja organizowana jest przez Zespołu Placówek Opieki Wychowania i Interwencji Kryzysowej „Przystań” i Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych przy udziale powiatu skarżyskiego oraz Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.