olejne pieniądze z Unii Europejskiej. Tym razem na Skarżyską Strefę Kreatywnego Biznesu

flash Gorące tematy Skarżysko

19 stycznia 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego miała miejsce uroczystość podpisania i przekazania umowy o dofinansowanie projektu pn. „Skarżyska Strefa Kreatywnego Biznesu”. Dzięki dofinansowaniu, w Skarżysku powstanie Inkubator Przedsiębiorczości, w którym nieodpłatnie będą mogły ulokować się start-upy. Młodzi przedsiębiorcy będą mogli również korzystać ze szkoleń.

 

Umowa o dofinansowanie projektu została przekazana na ręce prezydenta Skarżyska-Kamiennej, Konrada Kröniga przez marszałka województwa świętokrzyskiego, Adama Jarubasa.

– Chcemy pokazać na przykładzie Skarżyska, że można tworzyć strefy aktywności gospodarczej, że można i należy podejmować wysiłki promujące województwo świętokrzyskie, jako miejsce przyjazne dla inwestycji. Skarżysko potrafi to robić – mówił w czasie podpisywania umowy marszałek województwa, Adam Jarubas.

– To kolejny ważny krok dla rozwoju naszego miasta, bardzo istotny dla kreowania możliwości pobudzania przedsiębiorczości w Skarżysku i przeciwdziałania bezrobociu – mówił po uroczystości prezydent Konrad Krönig.

Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę ponad 870 tys. złotych, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 637 tys. złotych, co stanowi 85% kosztów kwalifikowanych. Wkład gminy Skarżysko-Kamienna wyniesie 233 tys. złotych.

W ramach projektu zaplanowano m.in. utworzenie Skarżyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Działania w tym zakresie będą obejmowały remont i wyposażenie w sprzęt biurowy i komputerowy pomieszczeń znajdujących się w budynku przy ulicy Legionów 122D, celem ich adaptacji na potrzeby młodych przedsiębiorców.

– Podkreślę, że w tej kadencji samorządowej udało nam się zapełnić Inkubator Technologiczny, dzięki naszym działaniom w Skarżysku pojawia się coraz więcej inwestorów, którzy chcą tworzyć miejsca pracy. Inkubator Przedsiębiorczości da możliwość uruchomienia nowego biznesu w dogodnych warunkach. Z drugiej strony wygeneruje dla skarżyszczan miejsca pracy, które dla naszego miasta są tak ważne – podkreśla prezydent Skarżyska-Kamiennej.

– Atutem Skarżyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości będzie to, że wyposażone pomieszczenia udostępnimy młodym przedsiębiorcom nieodpłatnie. Ponadto zaproponujemy także pakiet szkoleń „skrojonych na miarę” – odpowiadających konkretnym oczekiwaniom przedsiębiorców – wyjaśnia Sławomir Ciaś, dyrektor Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej. To właśnie COI w imieniu gminy będzie realizatorem całego projektu.

Pierwsze rezultaty projektu powinny być widoczne już pod koniec 2018 roku, gdy zakończy się remont i wyposażenie pomieszczeń w biurowcu przy ulicy Legionów 122D. Realizacja projektu zakończy się na początku 2019 roku.

Izabela Szwagierek

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.