olejne pieniądze z Unii Europejskiej. Tym razem na Skarżyską Strefę Kreatywnego Biznesu

flash Gorące tematy Skarżysko

19 stycznia 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego miała miejsce uroczystość podpisania i przekazania umowy o dofinansowanie projektu pn. „Skarżyska Strefa Kreatywnego Biznesu”. Dzięki dofinansowaniu, w Skarżysku powstanie Inkubator Przedsiębiorczości, w którym nieodpłatnie będą mogły ulokować się start-upy. Młodzi przedsiębiorcy będą mogli również korzystać ze szkoleń.

 

Umowa o dofinansowanie projektu została przekazana na ręce prezydenta Skarżyska-Kamiennej, Konrada Kröniga przez marszałka województwa świętokrzyskiego, Adama Jarubasa.

– Chcemy pokazać na przykładzie Skarżyska, że można tworzyć strefy aktywności gospodarczej, że można i należy podejmować wysiłki promujące województwo świętokrzyskie, jako miejsce przyjazne dla inwestycji. Skarżysko potrafi to robić – mówił w czasie podpisywania umowy marszałek województwa, Adam Jarubas.

– To kolejny ważny krok dla rozwoju naszego miasta, bardzo istotny dla kreowania możliwości pobudzania przedsiębiorczości w Skarżysku i przeciwdziałania bezrobociu – mówił po uroczystości prezydent Konrad Krönig.

Całkowita wartość projektu opiewa na kwotę ponad 870 tys. złotych, z czego dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej wynosi 637 tys. złotych, co stanowi 85% kosztów kwalifikowanych. Wkład gminy Skarżysko-Kamienna wyniesie 233 tys. złotych.

W ramach projektu zaplanowano m.in. utworzenie Skarżyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Działania w tym zakresie będą obejmowały remont i wyposażenie w sprzęt biurowy i komputerowy pomieszczeń znajdujących się w budynku przy ulicy Legionów 122D, celem ich adaptacji na potrzeby młodych przedsiębiorców.

– Podkreślę, że w tej kadencji samorządowej udało nam się zapełnić Inkubator Technologiczny, dzięki naszym działaniom w Skarżysku pojawia się coraz więcej inwestorów, którzy chcą tworzyć miejsca pracy. Inkubator Przedsiębiorczości da możliwość uruchomienia nowego biznesu w dogodnych warunkach. Z drugiej strony wygeneruje dla skarżyszczan miejsca pracy, które dla naszego miasta są tak ważne – podkreśla prezydent Skarżyska-Kamiennej.

– Atutem Skarżyskiego Inkubatora Przedsiębiorczości będzie to, że wyposażone pomieszczenia udostępnimy młodym przedsiębiorcom nieodpłatnie. Ponadto zaproponujemy także pakiet szkoleń „skrojonych na miarę” – odpowiadających konkretnym oczekiwaniom przedsiębiorców – wyjaśnia Sławomir Ciaś, dyrektor Centrum Obsługi Inwestora w Skarżysku-Kamiennej. To właśnie COI w imieniu gminy będzie realizatorem całego projektu.

Pierwsze rezultaty projektu powinny być widoczne już pod koniec 2018 roku, gdy zakończy się remont i wyposażenie pomieszczeń w biurowcu przy ulicy Legionów 122D. Realizacja projektu zakończy się na początku 2019 roku.

Izabela Szwagierek

Dodaj komentarz