Oczekiwane rondo gotowe

flash Gorące tematy Skarżysko

Rondo na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Krakowskiej w Skarżysku-Kam. już gotowe. Czy nowe rozwiązanie komunikacyjne przypadnie do gustu kierowcom i okaże się bezpieczniejsze od tego co było?

O skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Krakowskiej w Skarżysku-Kam wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach. Głównie za sprawą wypadków i kolizji, do których tam dochodziło. To była niemalże codzienność w ciągu ruchliwej drogi krajowej nr 42. Najczęściej spowodowane było to  wymuszaniem pierwszeństwa, swoje robiła również nadmierna prędkość, z jaką kierowcy wjeżdżali na skrzyżowanie. Kolejni decydenci zmagali się z problemem aż do czasu podjęcia ostatecznych rozwiązań, kiedy to zdecydowano, że na przecięciu ul. Krakowskiej i Jana Pawła II, powstanie rondo…

Prace przy tej inwestycji rozpoczęły się w sierpniu ub. roku. Zakładano, że uda się je zakończyć w ciągu kilku miesięcy. Niestety przeciągnęły w czasie. Niemniej w miejscu, gdzie notorycznie dochodziło do stłuczek i wypadków w końcu powstało rondo turbinowe, które wymaga szczególnego zachowania ze strony kierowców.

Jeszcze przed wjazdem na rondo, kierowca musi dokonać wyboru kierunku jazdy oraz właściwego dla tego wyboru pasa ruchu. W czasie jazdy po rondzie nie już możliwości zmiany pasa ruchu z zewnętrznego na wewnętrzny i odwrotnie. Docelowa organizacja ruchu obowiązuje już od kilku dni.

Czy nowe rozwiązanie komunikacyjne przypadnie do gustu kierowcom i okaże się bezpieczniejsze od tego co było? Zdania kierowców są podzielone.

– Ci, którzy mieli okazję przemieszczać się rondem turbinowym będą wiedzieć, jak się zachować na pewno nie będzie to dla nich problem. gorzej z tzw. niedzielnymi kierowcami – mówi pan Jarosław, dodając jednak, że rondo jest lepszą alternatywą dla istniejącego wcześniej układu komunikacyjnego.

ewan

Dodaj komentarz