Oczekiwane rondo gotowe

flash Gorące tematy Skarżysko

Rondo na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i Krakowskiej w Skarżysku-Kam. już gotowe. Czy nowe rozwiązanie komunikacyjne przypadnie do gustu kierowcom i okaże się bezpieczniejsze od tego co było?

O skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Krakowskiej w Skarżysku-Kam wielokrotnie pisaliśmy na naszych łamach. Głównie za sprawą wypadków i kolizji, do których tam dochodziło. To była niemalże codzienność w ciągu ruchliwej drogi krajowej nr 42. Najczęściej spowodowane było to  wymuszaniem pierwszeństwa, swoje robiła również nadmierna prędkość, z jaką kierowcy wjeżdżali na skrzyżowanie. Kolejni decydenci zmagali się z problemem aż do czasu podjęcia ostatecznych rozwiązań, kiedy to zdecydowano, że na przecięciu ul. Krakowskiej i Jana Pawła II, powstanie rondo…

Prace przy tej inwestycji rozpoczęły się w sierpniu ub. roku. Zakładano, że uda się je zakończyć w ciągu kilku miesięcy. Niestety przeciągnęły w czasie. Niemniej w miejscu, gdzie notorycznie dochodziło do stłuczek i wypadków w końcu powstało rondo turbinowe, które wymaga szczególnego zachowania ze strony kierowców.

Jeszcze przed wjazdem na rondo, kierowca musi dokonać wyboru kierunku jazdy oraz właściwego dla tego wyboru pasa ruchu. W czasie jazdy po rondzie nie już możliwości zmiany pasa ruchu z zewnętrznego na wewnętrzny i odwrotnie. Docelowa organizacja ruchu obowiązuje już od kilku dni.

Czy nowe rozwiązanie komunikacyjne przypadnie do gustu kierowcom i okaże się bezpieczniejsze od tego co było? Zdania kierowców są podzielone.

– Ci, którzy mieli okazję przemieszczać się rondem turbinowym będą wiedzieć, jak się zachować na pewno nie będzie to dla nich problem. gorzej z tzw. niedzielnymi kierowcami – mówi pan Jarosław, dodając jednak, że rondo jest lepszą alternatywą dla istniejącego wcześniej układu komunikacyjnego.

ewan

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.