Nowa organizacja ruchu na siódemce

flash Skarżysko

Pierwsze rondo wybudowane w ramach odcinka drogi ekspresowej S7 granica województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego – węzeł drogowo-kolejowy w Skarżysku Kamiennej zostało udostępnione kierowcom. Wdrażanie nowej organizacji ruchu odbyło się w poniedziałek, 3 września.

Rondo na skrzyżowaniu istniejącej drogi krajowej nr 7 z ulicą Paryską w Skarżysku Kamiennej znajduje się w obrębie budowanego węzła Skarżysko-Zachód. Docelowo po śladzie istniejącego odcinka drogi nr 7 w tym miejscu przebiegać będzie jedna z dróg dojazdowych.  Zmiana organizacji ruchu polegała na przełożeniu ruchu na drodze nr 7 z ronda tymczasowego na rondo docelowe, na którym ułożona została warstwa wiążąca nawierzchni, a także na otwarciu wlotu ulicy Paryskiej do ronda docelowego od strony miasta. Zmiana organizacji ruchu pozwoli wykonawcy na wykonanie robót przy obiekcie mostowym w ciągu drogi ekspresowej S7 nad ulicą Paryską oraz prac w obrębie węzła Skarżysko-Zachód.

– Od poniedziałku kierowcy jeżdżą już po nowym rondzie, docelowym – jak go nazywamy – poinformowała Małgorzata Pawelec-Buras, główny specjalista ds. komunikacji społecznej Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Kielcach. – To rondo powstało w ciągu istniejącej drogi S7. Kiedyż w przyszłości, jak powstanie droga dwupasmowa to będzie droga dojazdowa do węzła Skarżysko Zachód. Nowa organizacja ruchu została już wdrożona. To pozwoli wykonawcy na na roboty główne w ciągu drogi S7.

Odbiór oznakowania i wdrażanie zmian organizacji ruchu planowane były pod koniec ub. tygodnia. Niestety nie udało się to, przez co termin przełożenia ruchu na nowe rondo uległ zmianie.

e

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.