Medale za Długoletnią Służbę i Stypendia „Mocny Fundament”

flash Skarżysko

W czwartek, 8 listopada odbył się sesja Rady Miasta kończącej się kadencji. Była to okazja do licznych podziękowań i gratulacji dla radnych oraz władz miasta. Na sesji wręczone zostały także stypendia w ramach programu „Mocny Fundament” oraz Medale za Długoletnią Służbę.

Pierwszym, uroczystym momentem w trakcie sesji było wręczenie przez wojewodę świętokrzyskiego, Andrzeja Bętkowskiego Medali za Długoletnią Służbę, które decyzją prezydenta RP przyznane zostały pracownikom Urzędu Miasta. Medalem Złotym uhonorowany został Adam Białek. Medal Złoty przyznany został także śp. Wandzie Rydz – wyróżnienie odebrane zostało przez członka rodziny.

Medal Srebrny  otrzymali: Krzysztof Ciura, Anna Gospodarczyk, Bożena Figarska, a Medalem Brązowym odznaczona została Olimpia Tomaszewska-Kita. Wyróżnionym pracownikom podziękowania i gratulacje złożył prezydent miasta, Konrad Krönig i przewodniczący  Rady Miasta, Leszek Golik.

Wręczono również stypendia, przyznane w ramach programu „Mocny Fundament”, którego celem jest promowanie uczniów szczególnie zdolnych, przyczyniających się do podnoszenia jakości kształcenia i wyróżniających się wybitnymi osiągnięciami w sferze naukowej i sportowej. Stypendium za wybitne osiągnięcia naukowe otrzymali: Oliwa Niewczas i Jan Markowski. Stypendia za wybitne osiągnięcia sportowe trafiły do Julii Kulińskiej  i Natalii Stobieckiej

 

Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.