Krok bliżej do modernizacji stadionu Ruchu

flash Skarżysko

Gmina Skarżysko-Kamienna ma szansę stać się właścicielem działek w centrum miasta – mowa m.in. o stadionie sportowym po byłym Ruchu, ogródkach działkowych i parku. Dzięki intensywnym staraniom władz miasta, po kilkuletnim postępowaniu administracyjnym toczącym się przed Ministrem Inwestycji i Rozwoju, minister wydał korzystną dla gminy decyzję w tej sprawie.

 W 2007 roku decyzją wojewody świętokrzyskiego działki, znajdujące się w centrum miasta pomiędzy ulicami Piłsudskiego, Niepodległości, Tysiąclecia i Bankową, przekazane zostały PKP S.A. Miasto czyniło starania o uzyskanie tytułu prawnego do tych terenów. Po wieloletnich staraniach, minister uchylił decyzję wojewody, dzięki czemu gmina będzie mogła starać się o pozyskanie tych działek na własność.

– Decyzja Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju to bardzo dobra informacja dla naszego miasta, ponieważ po kilkuletnim postępowaniu administracyjnym i naszych zintensyfikowanych staraniach jesteśmy o krok od pozyskania ważnych działek, znajdujących się w centrum miasta. Mowa o stadionie Ruchu, parku miejskim i ogródkach działkowych. Po uzyskaniu tych terenów będziemy mieli możliwość wykonania modernizacji stadionu, który znajduje się w samym centrum Skarżyska, a także będziemy mogli zadać o wygląd parku, o co wielokrotnie prosili mieszkańcy – podkreśla Konrad Krönig, prezydent Skarżyska-Kamiennej.

 

Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.