I LO i Mechatronik mistrzami Skarżyska w piłce nożnej

flash Gorące tematy Sport

W dniach 23-24 kwietnia, na Orliku przy Zespole Szkół Technicznych odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców i Dziewcząt. Turniej odbył się w ramach współzawodnictwa sportowego o puchar starosty skarżyskiego. Tytuły mistrzowskie zdobyli:  Zespół Szkół Transportowo –  Mechatronicznych (chłopcy) i I LO im. J.Słowackiego (dziewczęta).

W turnieju wzięły wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z terenu Skarżyska – Kamiennej.

Mistrzem Skarżyska Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców  została reprezentacja Zespołu Szkół Transportowo –  Mechatronicznych, która w finale pokonała po serii rzutów karnych Zespół Szkół Technicznych 4:3. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Trzecie miejsce w turnieju zajęła reprezentacja I LO im.J. Słowackiego, która pokonała Zespół Szkół Ekonomicznych 4:2.
Mistrzem Skarżyska Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej Dziewcząt została reprezentacja I LO im.J.Słowackiego, która pokonała w finale Zespół Szkół Ekonomicznych 4:0,  Trzecie miejsce w turnieju zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Transportowo – Mechatronicznych, która w „małym finale” pokonała Zespół Szkół Samochodowo – Usługowych 2:0.
Najlepszą zawodniczką turnieju dziewcząt została  wybrana Milena Malczyk z I LO, w kategorii chłopców najlepszym  zawodnikiem był Mateusz Kaluga (ZSTM)