Groźny pożar w Łącznej

flash Gorące tematy Łączna

 

W sobotę, 7 lipca br., tuż przed godziną 15.00, w Łącznej doszło do groźnego pożaru. Spalił się budynek gospodarczy i częściowo budynek mieszkalny.  

Do akcji przyjechały zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Skarżysku-Kamiennej oraz zastępy z  Ochotniczych Straży Pożarnych w Łącznej, Suchedniowie i Ostojowie.
Pożarem objęta była drewniana szopa oraz poddasze sąsiadującego budynku mieszkalnego i kolejny budynek gospodarczy. Jak informują strażacy, w budynku mieszkalnym przebywała kobieta z dwójką dzieci. Gdy zauważyli pożar komórki, opuścili pomieszczenia, nie odnosząc obrażeń. Po przebadaniu przez przybyły na miejsce  Zespół Ratownictwa Medycznego udali się na sąsiednią posesję.
Jednostki straży pożarnej zabezpieczyły miejsce zdarzenia i szybko ugasiły pożar. W trakcie prowadzonych działań z parteru budynku mieszkalnego wyniesiono część wyposażenia.
Po ugaszeniu ognia ratownicy przystąpili do prac rozbiórkowych spalonej konstrukcji poddasza i dachu budynku mieszkalnego oraz budynku gospodarczego. Przy dogaszaniu tlących się elementów drewnianej konstrukcji budynków użyto kamery termowizyjnej, którą sprawdzano, czy nie ma ukrytych zarzewi ognia.
Pracownicy Pogotowia Energetycznego odłączyli przewody doprowadzające energię elektryczną do budynków.  Na miejsce zdarzenia przybył również sekretarz gminy Łączna. W akcji trwającej prawie 3 godziny brało udział 6 samochodów pożarniczych i 29 strażaków.

Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.