Gimnazjum nr 1 mistrzem województawa !!!

flash Gorące tematy Sport
Reprezentacja chłopców z Gimnazjum nr 1 w Skarżysku-Kamiennej okazała się najlepsza podczas Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce chłopców szkół gimnazjalnych. Podopieczni trenera Andrzeja Warwasa w meczu o pierwsze miejsce finale pokonali Gimnazjum nr 2 z Buska-Zdroju 2:0. 

Osiem drużyn rywalizowało o tytuł mistrzowski województwa świętokrzyskiego i awans do finałów ogólnopolskich. Do skarżyskiej hali sportowej, gdzie odbył się finał przyjechały reprezentacje: Gimnazjum nr 1 Skarżysko, Gimnazjum nr 2 Busko – Zdrój, Gimnazjum nr 12 Kielce, Zespół Szkół  Rudki, PSP Niekłań Wielki, Gimnazjum Chybice, SP Chęciny oraz  LUKS „Start” Dobromierz.
Drużyna ze Skarżyska świetnie przebrnęła przez spotkania grupowe, gdzie wygrała wszystkie spotkania zajmując pierwsze miejsce w grupie. Gimnazjum nr 1 pokonało w pierwszym meczu Busko Zdrój 2:1, w kolejnym spotkaniu zagrali z Gimnazjum nr 12 z Kielc, ten mecz wygrali 2:0. W takim samym stosunku wygrali z gimnazjalistami z Rudek.

W drugiej grupie zwyciężyła drużyna Gimnazjum z Chybic, która. Drugą drużyną, która awansowała do półfinałów była ekipa Niekłania Wielkiego.

W spotkaniu półfinałowym Gimnazjum nr 1 zagrało z Niekłaniem Wielkim, podopieczni trenera Warwasa wygrali pewnie wygrali 2:0 i awansowali do finału. W drugim półfinale  drużyna z Buska – Zdroju pokonała Gimnazjum Chybice 2:1.
 Przegrane drużyny zmierzył się w meczu o trzecie miejsce w województwie,  Niekłań Wielki wygrał z Gimnazjum z  Chybic 2:1.
W finale Skarżysko po raz drugi zagrało z drużyną Buska-Zdroju, rywale mieli okazję zrewanżować się za porażkę w grupie. Tak się jednak nie stało, Gimnazjum nr 1 wygrało 2:0 i zostało mistrzem Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w siatkówce chłopców szkół gimnazjalnych

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.