Festiwal Smaków na Placu Staffa w Skarżysku

flash Gorące tematy Rozmaitości

Przez trzy dni, w Skarżysku-Kamiennej na Placu Staffa (obok MCK) trwał Moto Street Food Festival. Oprócz pysznego jedzenia, organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje.  W sobotę, po raz kolejny w wydarzenie włączyli się motocykliści z akcją MotoSerce. W niedzielę natomiast odbyło się wspólne gotowanie i warsztaty z finalistą MasterChefa Michałem Fabiszewskim.

To była prawdziwa gratka dla miłośników dobrego jedzenia. Przez trzy dni można było posmakować potraw z Food Trucków. Plac Staffa zapełnił się budkami z jedzeniem. każdy mógł wybrać coś dla siebie. Frytki, zapiekanki, lemoniada, owoce w czekoladzie, hot-dogi, to tylko niektóre propozycje przygotowane przez organizatorów. Do Skarżyska zjechały : Green Spoon – Food & Lifestyle, Flammaster, Highlander Piekielnie Dobre Jedzonko – FOOD TRUCK, Burrito in love, LosPlackos Truck, Fritka.pl, Bart Burger Food Truck, Magic Lemonade, BOOM BOMB Waffle, Świder Food Truck, Cydrotruck, HotDogarnia, B.B.Kings, Owoczek – Świeże Owoce w Czekoladzie.

Frytka serwowała  pyszne frytki belgijskie, które różnią się od polskich tym, że smażone są na łoju wołowym. Dużym powodzeniem ciszyło się stoisko z owocami w czekoladzie, gdzie można było nabyć różne owoce polane czekoladą i nie tylko.

Uczestnicy Moto Street Food Festiwal bardzo chwalili burgery z  Food Truck – Azja w Bule, który serwował najnowszy światowy trend, szczególnie popularny w USA, czyli łączenie kuchni z różnych kontynentów, w których klasyczna amerykańska kompozycja spotyka się z azjatyckimi dodatkami.

– To bardzo dobry pomysł, fajnie by było, gdyby takie Food Trucki stały tu przez całe wakacje. Trochę jest drogo, jak na nasze miasto, ale nie ma tragedii. Mi najbardziej przypadły do gustu zapiekanki, frytki oraz burgery z Azji w Bule.  Można dobrze i smacznie zjeść. Już nie mogę się doczekać na kolejną edycję festiwalu smaków – powiedział jeden uczestników festiwalu.

Oprócz uczty smakowej były też występy Teatru na walizkach, którym zachwyceni byli najmłodsi i nie tylko. W niedzielę, na placu pojawiły się zabytkowe motocykle. Odbyło się też  wspólne gotowanie i warsztaty z Michałem Fabiszewskim – finalistą programu kulinarnego MasterChef.

Zbyszek Biber

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.