Dzikie zwierzęta + samochód osobowy = wypadek

flash Gorące tematy Paragraf

O tym, jak niebezpieczny dla pasażerów może okazać się kontakt samochodu z dzikim zwierzęciem, przekonaliśmy się w minionym tygodniu. W ciągu kilkudziesięciu godzin na terenie powiatu skarżyskiego, doszło do dwóch, mających podobny przebieg i scenariusz zdarzeń. Wyjaśnieniem okoliczności zajęli się funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji. Stróże prawa, po raz kolejny apelują o zachowanie ostrożności w czasie jazdy, zwłaszcza na leśnych odcinkach dróg.

Do pierwszego z przykrych zdarzeń doszło, w nocy ze środy na czwartek (9/10 maja). Ok. godz. 3.43 – jak informują strażacy skarżyskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej – w miejscowości Mostki, w gminie Suchedniów, samochód osobowy najprawdopodobniej uderzył w przebiegającą sarnę. – W wyniku zdarzenia z pojazdu wyciekły płyny eksploatacyjne. Po dojeździe zastępów zabezpieczono miejsce, usunięto rozlane płyny eksploatacyjne oraz odłączono akumulator samochodowy – tłumaczył mł.bryg. Michał Ślusarczyk, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej.

W wyniku zdarzenia kierowca nie odniósł obrażeń. Zwierzę, w które uderzył kierowca uciekło. – Uszkodzony pojazd został zabrany przez pomoc drogową – stwierdził rzecznik Ślusarczyk. Tego samego dnia, ok. godz. 23, na drodze krajowej numer 7 (między Skarżyskiem, a Szydłowcem) dzikie zwierzę pojawiło się na jezdni. Jak wynika ze wstępnych ustaleń stróżów prawa, do wypadku doszło, w okolicach zjazdu z drogi ekspresowej. Od strony Szydłowca, w kierunku Kielc samochodem osobowym marki skoda Fabia podróżowały dwie osoby. W pewnym momencie na drogę przed ich pojazd wybiegł łoś. Kierowca nie zdążył zahamować i potrącił zwierzę.

Łoś nie przeżył wypadku, ponosząc śmierć na miejscu. Samochód kierowany przez 27-latka wpadł do rowu. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby (podróżujące skodą), które zostały zabrane do szpitala. Na miejsce zostały wezwane trzy zastępy straży pożarnej, które m.in. zabezpieczały miejsce. – Mężczyzna, który kierował skodą został poddany przez policjantów badaniu na obecność alkoholu w organizmie. 27-latek był trzeźwy. W samochodzie znajdowała się również 27-letnia kobieta – mówił asp. Damian Szwagierek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji.

– Każdego roku odnotowywane są kolizje drogowe z udziałem dzikich zwierząt. W związku z tym Komenda Powiatowa PSP w Skarżysku, apeluje do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy drogami prowadzącymi przez las i w pobliżu lasu – mówił rzecznik Ślusarczyk.

Rafał Roman

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.