Dzień otwarty skarżyskej komendy

flash Gorące tematy Paragraf

Zwiedzanie kompleksu budynków, poznanie specyfikacji służby policjantów,  pokaz policyjnego sprzętu, radiowozów i motocykli to tylko niektóre z atrakcji Dnia Otwartego skarżyskiej Komendy Policji, który odbył się w środę 30 maja.  Zainteresowanie było bardzo duże, jednostkę odwiedziło blisko 300 osób.

  Zarówno młodsi, jak i starsi mogli posłuchać lekcji historii związanej z Janem Piwnikiem „Ponurym” – patronem świętokrzyskich funkcjonariuszy oraz dowiedzieli się, jakim wymaganiom muszą sprostać kandydaci na policjantów.

Imprezę zorganizowano w ramach kampanii pn. „Policjanci w służbie Niepodległej 1919 – 2018”. Głównym celem kampanii jest upowszechnianie wiedzy na temat historii Policji oraz pokreślenie jej roli w kształtowaniu postaw patriotycznych i budowaniu etosu służby na autorytetach historycznych.

– Mundurowi przygotowali szereg atrakcji licznie zwiedzającym  miejsce ich codziennej służby. Goście oglądali filmy i prezentacje związane z powstawaniem skarżyskiej komendy, bezpieczeństwem na drodze, a także z funkcjonowaniem polskiej Policji – zaznacza mł.asp Jarosław Gwóźdź, rzecznik prasowy skarżyskiej policji.

– Wszyscy, którzy odwiedzili naszą jednostkę mogli dowiedzieć się m.in. o warunkach przyjęć do służby w policji, a także przymierzyć sprzęt, w jakim na co dzień służbę pełnią funkcjonariusze oddziałów prewencji – podkreślał.

-Technik kryminalistyki prezentował zainteresowanym niektóre aspekty swej pracy. Mogli oni zobaczyć na czym polega ujawnianie i zabezpieczania śladów daktyloskopijnych – dodaje .

Zarówno młodsi jak i starsi goście zwiedzili policyjną strzelnicę i siłownię. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszył się policyjne radiowozy i służbowe motocykle.

Opr. Z.B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.