Dziecko uwiezione w aucie, interwniowała policja

flash Gorące tematy Paragraf

Kryminalni ze skarżyskiej komendy pomogli ciężarnej kobiecie w uwolnieniu 3–letniego dziecka zatrzaśniętego w samochodzie. Policjanci wybili szybę w aucie i przekazali przestraszoną dziewczynkę pod opiekę matki.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 3 lipca, na przysklepowym parkingu samochodowym. – Około godziny 14.30 kryminalni patrolujący miasto, otrzymali informację, że w samochodzie marki Toyota znajduje się zamknięte małe dziecko. Z uwagi na wysoką temperaturę natychmiast podjęli interwencję – mówi Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku – mł. asp. Jarosław Gwóźdź.

– Na miejscu, obok samochodu zastali 39–letnią, ciężarną mieszkankę gminy Szydłowiec. Kobieta była zdenerwowana i roztrzęsiona. Tłumaczyła, że kilkanaście minut wcześniej przez przypadek zatrzasnęła drzwi samochodu, a wewnątrz została jej 3–letnia córka. Kluczyki  i telefon komórkowy także pozostały w aucie – relacjonuje mł. asp. Jarosław Gwóźdź.

–  Stróże prawa wezwali na miejsce straż pożarną i pogotowie ratunkowe, zaś sami przystąpili do uwolnienia dziecka. Dziewczynka nie reagowała na polecenia, aby sama otworzyła drzwi, a na twarzy miała rumieńce.  Policjanci podjęli decyzję o wybiciu szyby. Chwilę później 3–latka została przebadana przez medyków, którzy dojechali na miejsce. Ostatecznie dziewczynka trafiła pod opiekę matki – zaznacza.

Z.B

1 Komentarz dla “Dziecko uwiezione w aucie, interwniowała policja

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.